Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent bizonyságot tenni...

Mit jelent bizonyságot tenni a Krisztusról, az Ő nevéről? Mivel jár a bizonyságtevés?

Figyelt kérdés
Miből áll.

2021. szept. 26. 10:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Pogányok is és egyéb vallásúak válaszát is szívesen várom, csak abban az esetben úgy fogalmaznám meg a kérdést, hogy mit jelent más valaki nevéről, vagy róla a személyről bizonyságot tenni?
2021. szept. 26. 10:15
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Hát elmeséled hogy hogyan tértél meg és hogy milyen csodákat tett veled Jézus
2021. szept. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Például beírom ide, hogy én építettem Jeruzsálemet és jön másik két felhasználó, aki azt mondja, hogy látta is.
2021. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Ez azt jelenti, hogy Krisztusnak tetsző módon élsz, az Ő példáját követed. Ezzel tudsz róla bizonyságot tenni, nem hangzatos szavakkal. Ha pedig úgy élsz, mint Ő, akkor az meg fog rajtad látszani annyira, hogy mások számára is vonzóvá válik Krisztus és követi fogják.

A bizonyságtétel "legmagasabb foka", amikor véreddel is tanúskodsz Krisztusról, miként a mártírok és vértanúk.

2021. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

János evangéliuma 13. fejezet

34 Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást: ahogyan én szerettelek titeket, ti is úgy szeressétek egymást! 35 Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást.


János evangéliuma 15. fejezet

8 Azáltal dicsőül meg Atyám, hogy bő termést hoztok, és a tanítványaim lesztek. 9 Amint engem szeret az Atya, úgy szeretlek én is titeket. Maradjatok meg szeretetemben. 10 Ha teljesítitek parancsaimat, megmaradtok szeretetemben, amint én is megtartottam Atyám parancsait, és megmaradok szeretetében. 11 Ezeket azért mondom nektek, hogy az én örömöm legyen bennetek is, és teljes legyen az örömötök. 12 Az az én parancsom, hogy szeressétek egymást, amint én szerettelek benneteket. 13 Senki sem szeret jobban, mint az, aki életét adja barátaiért. 14 Ha megteszitek, amit parancsolok nektek, a barátaim vagytok.

2021. szept. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!