Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerelem? Vallás? Megtérés?

Szerelem? Vallás? Megtérés?

Figyelt kérdés

18/L

Kezdeném ott hogy belezúgtam egy fiúba (24). Nagyon kedvelem és szerencsémre, ugyan úgy érez irántam. Nem vagyunk kapcsolatban (később meg is írom miért), mégis az első csókom vele történt meg aminek nagyon örülök. Viszont nem minden olyan szép és vidám az egészben. Elsősorban én katolikus vagyok, követjük a hagyományokat a családommal, ünnepnapokon elmegyünk templomba imádkozni, én néha-néha szoktam imádkozni, de nem mondanám magunkat olyanoknak akiknek az egész életük a vallástól függne, család az első, bár a korosztályom és általában fiatalabbak mellett jobban vallásosabbnak érzem magam.

És akkor van ez a fiú, ő keresztény. Ez a fiú egész életében azt nézte ahogy a szerelem/élet mennyire is tele lehet csalódásokkal, kezdve attól hogy kiskorában elváltak szülei és ezek mellett az eddigi kapcsolatai is nagy fájdalmakkal fejeződtek. Ezek mellett kialakultak egyéb gondjai, mint a depresszió, erős szorongások és idegrendszeri problémák. Teljesen letörten, látva hogy senkire se számíthat, Istenhez fordult. Nagyon tiszteli Istent valamint meg is tért. Na szóval, szerinte minden kapcsolatban benne kell lennie Istennek, mert a segítségével lehet erős egy kapcsolat. Részben úgy érzi szülei azért váltak el, mert a kapcsolatukban nem volt Isten. A fiú velem szintén kapcsolatba akar lépni és nekem is az a vágyam hogy egy boldog kapcsolatban lehessek vele. Viszont... Mondta többször nekem hogy nem eröltet semmit rám, teljesen az én döntésem és bárhogy is döntök, tisztelni fogja, de ő szeretné ha a kapcsolatunkban Isten is benne lenne vagyis azt kívánja hogy megtérjek.

Az én családomban nem igazán volt valaha említve a szó. Annyit tudok róla hogy Isten szolgájává válsz, hallgatsz rá és "biztosítod a jegyed" a Mennyországba... De ha nem térsz meg akkor meg Pokolba jutsz?? Bár nekem soha nem volt ilyesmi említve, hanem inkább ameddig Istenben hiszel, nem követsz el bűnt, vagy meggyónsz érte, a Mennyországba kerülhetsz.


Első kérdésem az hogy valaki kérem magyarázza el hogy mi az a megtérés, mit jelent megtértnek lenni, előnyei és hátrányai. Ezzel elhagyom a katolikusságom?

Második jogosan érzem magam rosszul, úgy érezve mintha nem fogad el? Vagy ez fordítva van? (bár bármennyire oda van a vallásért és tényleg sűrűn említi Istent, nem szólom le és tisztelem)

Valamint harmadik kérdésem: megéri érte megtérni?


Köszönöm előre is :)



2021. nov. 23. 02:01
 1/9 anonim válasza:
34%
Tisztára olyan mint szekta tagja
2021. nov. 23. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Te döntöd el, hogy neked megéri-e megtérni.


Én örülök, hogy kiszabadultam a kereszténységből, amely meggyőződésem szerint egy téveszme.


A megtéréssel, illetve, azzal kapcsolatban, hogy annak mennyire van haszna, olvasd el ezt:


[link]


A srác egyébként téved. Én úgy mentem be az egyik keresztény szektába, hogy párkapcsolatom volt, ami aztán tönkre is ment. Nyilván ez amiatt is volt, hogy a kereszténység tiltja a házasság előtti nemi életet. Dobott is egy másik srácért, akivel lefeküdt. A történetnek van folytatsa, de a kérdés szemszögből az lényegtelen.


Ez a srác amúgy olyan agymosott, mint amilyen én voltam, bár remélem, én azért nem volt ennyire durván az.

2021. nov. 23. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

#1


Arra tippelek, hogy valamilyen neoprotestáns szekta húzta be ezt a fiút. Talán a hitgyüli.

2021. nov. 23. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Miért kellene megtérned, mihez képest? Ha katolikus vallású vagy, ugyanúgy keresztény vagy mint ő.

Szerintem is valószínűleg valamilyen szekta tagja, jobban teszed, ha elfelejted, pont ez hiányzik a depressziója, szorongása, meg az idegrendszeri problémái mellett, hogy ebből sosem legyen normális kapcsolat.

Ha meg akar téríteni valószínűleg Jehova tanúja, nekik ki van adva kötelezően feladatnak, hogy szervezzék be az embereket. Menekülj!

2021. nov. 23. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Egyrészt tetesd át a vallás témakörben, mert itt nem lesz kompetens válasz.


Másrészt a fiúnak tudni kéne, hogy a megtérés a Lélek munkája, nem pedig egy szimpla döntés. A megtérés nem más, mint meglátni és megérteni a bűneid és azok következményeit, ezek megbánása és Isten kegyelmének elfogadása. De fura, hogy ezt nem mondta el neked.

Ez nem szekta tanítás, hanem keresztény és bibliai. Az, hogy a katolikusok, akik csak hébe-hóba mennek templomba és igazából nem is ismerik a keresztény tanítás lényegét, az megszokott. Náluk azért vannak téveszmék.

A hit nem a szabályok betartása, hanem az Istennel való kapcsolat. A jócselekedet már egy gyümölcs, de nem az az üdvösség ára. A kegyelem nem kiérdemelhető.

2021. nov. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Az a baj, hogy "megtérni érte" ne csak úgy megy, hogy én holnaptól megtérek. Sajnos nem. Valakinek nem sikerül, pláne Isten nem szereti, hogy egy ember miatt kezded Őt szeretni. Ezzel lealacsonyítod Istent egy kósza szerelem szintjére.
2021. nov. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Ez amit most írsz, nagyon furcsa több szempontból is. Azon belül mit ért, hogy keresztény? Keresztényeknek vallja magát nagyon sok vallási csoport akik lehet, hogy teljesen mást gondolnak bizonyos kérdésekről, sőt, a katolicizmus is a kereszténység egyik ága.


Arról, hogy ki jut a pokolra és miért nagyon sok elképzelés van, többek között van egy olyan katolikus teológiai álláspont, hogy legkésőbb halála pillanatában mindenki megtalálja Istent és bocsánatot nyer a bűneire, éppen ezért a pokol üres, mert Istennek fontos az emberek lelke, akiket teremtett. Olyasmi ez kicsit, mint a Faust végén ha olvastad (egy kiváló mű, ajánlom szeretettel :) :) )


Ami még szintén sántít nekem ebben a történetben, hogy én magam egy vallásos ember vagyok (katolikus egész pontosan) gyakorlom a vallásomat, olvasom a Bibliát, értelmezem amit ott olvasok, és próbálom összekapcsolni azzal, hogy én mit gondolok a családról, párkapcsolatokról, stb. Tehát nekem ez egy fontos kérdéskör, ettől függetlenül sosem várnám el se a páromtól, se a családomtól, se a barátaimtól, senkitől, hogy ugyanabban higgyen mint én, vagy hogy ugyanazt gondolja mint én vmiről. Az más kérdés hogy ha szóbakerül, én elmondom hogy mit gondolok, amihez nyilván kapcsolódik a vallásom.


Én amit javaslok neked, hogy próbálj a vallásodhoz, Istenhez kapcsolódni, olvass teológiát, Bibliát, stb. akár különböző elképzeléseket, és találd meg a te saját hited. Akár azt is megteheted, hogy az említett sráctól kérsz vmilyen anyagot, vagy beszélgetsz vele, hogy számára mit jelent a megtérés, mit jelent a hit, és fogalmazd meg saját magadnak is, hogy mit jelent a hit. Vagy akár egy ambivalens nézőpont/agnosztikus hit, ugyanis lehet, hogy nem tudsz egyértelműen hinni valamiben.


Egy biztos, vakon nem szabad semmilyen elképzelést követni!

2021. nov. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%
7# Számomra nagyon furcsa, hogy a katolikusok nem értik a megtérés szót. Fogalmuk sincs róla mi ez.
2021. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo


Ez a kifejezes, hogy "megteres", kulonbozo dolgot jelent kulonbozo felezetekben.

Vannak olyan "neoprotestans felekezeten kivuli kisegyhazak", akiknel ez azt jelenti, hogy egy konkret pillanatban behivod Jezust "szemelyes uradnak es megvaltodnak" az eletedbe, es ehhez egy meghatarozott megteresi ima elmondasa tartozik. Sot, van ahol ez utan vizbe is meritenek, egesz testeddel, egy kadban vagy folyoban.

De a tortenelmi egyhazak, bar ismerik azt a szot, hogy megteres, az olyanfajta hitet, ami lassan alakul ki es egy ido utan valamilyen szinten stabilizalodik, ugyanolyan hitnek fogadjak el. Tehat itt eleg az, ha hiszel Istenben es valamilyen szinten gyakorlod a vallast. Nem kell latvanyosan egy pillanatban mindennek megvaltozni.


Eloszor is azt kerdezd meg magadtol, hogy hiszel-e Istenben. Tole teljesen fuggetlenul. Azt is, hogy kb. hogyan hiszel, jo-e neked ugy, ahogy most (ugy erzem, hogy igen). Aztan tudd meg a fiutol, ha még nem tetted, hogy milyen felekezetbe, gyulekezetbe jar. Ezek az amerikai tipusu neoprotestans kisegyhazak nagyon szigoruak, merevek es nem toleransak, pl. a katolikusokat altalaban megvetik. Tisztazd vele, hogy errol van-e szo. A Hit Gyulekezete, a Golgota peldaul ilyen kisegyhaz. Az is kicsit gyanus lenne, ha semmikeppen nem akarja a kozosseget megnevezni, csak azt mondja, hogy "kereszteny".


Jogosan erzed, hogy nem fogad el? Igen, ezt az egyhaza valoszinuleg elvarja tole, hogy csak hozzajuk hasonlo megtertekkel jarjanak.


Megeri-e erte megtenni? Csak erte nem. Menj el az o gyulekezeti alkalmaikra, figyeld meg oket, es mindenkeppen tudd meg, miket tanitanak a szerelemrol, a hazassagrol. Lehet, hogy azt tanitjak, hogy szex csak a hazassagban van. Vagy hogy csak a "vének" engedelyevel kezdhettek komoly kapcsolatba. Figyelj nagyon, es dontsd el MAGADTOL, hogy vonz-e ez a fajta hit, szeretned-e, vagy tul sok, tul furcsa.

Ha nem tudod elfogadni, akkor barmilyen fájó, nem lesz tartos a kapcsolatotok, mert egy szamara elsorendu kerdesben nem vagytok kozos nevezon. Ezt egyebkent te is fogod latni, ha elmesz, es aztan beszelgettek a dolgokrol. Azt is latni fogod, hogy az ilyesmit nem lehet eroltetni.

Nalatok az is lenyeges, hogy eleg nagy a korkulonbseg (6 ev ebben az eletszakaszban kicsit nagynak szamit), es emiatt erezheted azt, hogy neked kell az kialakult vilagnezetehez alkalmazkodnod.

Nekem nagyon szimpatikusnak tunsz, van magadhoz valo eszed es empatiad is, es az eletkorodnak megfelelo modon vagy nagyon szerelmes. Merlegeld, amiket itt hallasz, amit a fiutol hallasz, amit az egyhazaban hallasz - es idovel fogod latni, mit szeretnel es mit nem.

Minden jot!

2021. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!