Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg igaz, hogy Németh...

Tényleg igaz, hogy Németh Sándor (a Hit Gyülekezetéből) halált kért Istentől az ellenségeire és Orbán Viktorra? Ha valaki tud egy linket adni, megköszönném.

Figyelt kérdés
Valamelyik nap olvastam egy fórumon.
2010. szept. 8. 12:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
47%
háháá ez engem is érdekelne!:) voltam már a hitcsarnokban vagy hogyhívják a "templomunkat" és nagyon vicces:D
2010. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
23%

"1999 végén a kezembe került Németh Sándornak, a HGY vezető lelkészének egy magnókazettára felvett prédikációja, amelyben arra biztatja nyáját, hogy az őket rágalmazó ellenségeik ellen bátran intézzenek Istenhez olyan imákat, amelyekben ezen ellenségekre csapásokat és romlást kérnek. Az indoklás: csak így döbbenhetnek rá az illetők arra, hogy rosszat cselekszenek, és csak így térhetnek meg. Az átkozódó ima tehát NS szerint a keresztényi szeretet nélkülözhetetlen eszköze.


Itt a kérdése prédikáció: [link] "


Forrás: [link]

2010. szept. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%

A Hit Gyülekezetének és Németh Sándornak nincsenek ellenségei. Lehet vannak akik minket ellenségnek tartanak, de mi őket nem. A Biblia azt mondja, hogy a mi tusakodásunk nem test és vér ellen van, hanem fejedelemségek ellen, hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbirói ellen, a sötétség szellemei ellen. De ez teljesen más téma. Nem szokásunk kiátkozni senkit, mint egyes történelmi egyházak, vagy szekták.

Egyébként Németh Sándor a napokban irt egy levelet Orbán Viktornak a Magyar Szigeten történt atrocitások ügyében. A levél és a válaszlevél hangneme is rendkivül barátságos, tiszteletteljes volt.

Nem tudom hol olvastad ezt a baromságot, de maximum provokációnak felel meg.


God bless!


By SeiSMyC, egy Hites

2010. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
32%

nekem volt egy hitgyülis barátom és voltam vele istentiszteleten egyszer. a asaját fülemmel hallottam amikor a jobboldal ellen szólt! és amikro megkérdeztem barátomtól az indokot azt felelte: "még jó hogy ellenük prédikál, hiszen a hitgyülekezetet akarják megszüntetni" nem pont ezekkel a szavakkal de valami hasonló tartalmú baromság volt a válasz.. mellesleg a katolikusokat is szidta nem is kicsit. az egész csalásban azért megy a feszkó mert az anyja a saját anyósa ellen acsarkodik mert a volt barátom anyja hitgyülis az apai nagymamája meg katolikus.. még a gyerekeket se engedte oda nyaralni...

ennyit arról hogy a hitgyülekezetnek nincsenek ellenségei...

2010. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%
bocsi '..az egész családban azért megy a feszkó..'
2010. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

ma 14:39

Köszönöm, akkor tényleg igaz. Nagyon szomorú, hogy ilyen "szekta2 még létezhet jelenleg M.o.-on.:(

2010. szept. 8. 16:58
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Az a szomorú, hogy párttól függetlenül a politikai vezetők ennyire megosztják az ország lakosságát, és ez fel sem tűnik a nép nagy részének.
2010. szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem igaz. Amikor a Fidesz hatalomra került, azt mondta a Németh Sándor, hogy imádkozzunk a Fideszért, hogy jól vezessék az országot, áldjuk őket és ne átkozzuk!
2010. szept. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%
14:39-es. Aki leírta a kazettáról a szöveget, nem vállal még több ilyet? Nagyon tetszett az Istentisztelet szövege. Dicsőség az Úrnak, a gonoszkodók is hirdetik az evangéliumot!
2010. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%

:DDDDD

Olyanok ezek a Hitesek, mint a labda. Minél mélyebbre nyomják őket a vizbe, annál magasabbra pattannak vissza.

Látom még ez a rossz szándékú jegyzet is visszafelé sül el :D

God bless! :D

2010. szept. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!