Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kerülhetnék újra Isten...

Hogyan kerülhetnék újra Isten közelébe?

Figyelt kérdés

Az előző kb. 2 hónapban annyi minden történt az életemben hogy Istenről meg is feledkeztem.


Persze tudtam hogy az adott helyzeteket Istennek köszönhetem, de egyszerűen sodródtam az árral és egyre inkább engedtem a gonosznak.


Elkövettem pár olyan dolgot amit nem kellett volna,és ez nagyon elszomorít mert újra Isten közelében szeretnék lenni,de nem tudom hogy innen hogyan vergődjem már vissza magam.


1-2 napon kb. még az egyheti Biblia "adagomat" is elolvastam,nem használ.



2022. jan. 16. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem eg nap alatt sodródtál el, a “visszatérés” sem történhet meg túl hamar. Isten látni szeretné, hogy komolyan szeretnél újra jó kapcsolatban lenni vele, és hogy ez nem csak egy fellángolás.

Jakab 4:8 “ Közeledjetek Istenhez és Ő közeledni fog hozzátok”

Az őszinte és kitartó ima az első lépés és ne add fel a Biblia olvasását.

Az pedig gondolom alap, hogy az életeden is valtoztatsz és nem teszel olyat ,amit Isten elítél.

2022. jan. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen patológiásan fogod fel a hitet. A karizmatikus elmebaj áldozata vagy.
2022. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

HA ELTÁVOLODTÁL ISTENTŐL.

"Elsöpröm gonoszságaidat, mint a felhőt, és vétkeidet, mint a ködöt. Térj vissza hozzám: megváltottalak." - Ézs. 44:22

======================

Drága testvérem 💕

Isten soha nincs távol tőled! Ő az aki szüntelen veled van, rád gondol, előtte vannak kőfalaid, Ő az aki védelmez, Ő az, aki tenyerén hordoz, mert Szeret. Miért érezzük magunkat tehát távol Istentől?

Saját tapasztalatomból kiindulva, akkor érzem magam távol Istentől, ha nem fordítok elég időt a Vele való bensőséges kapcsolatomra. Egy másik ok az, ha valamit elszúrok, és rosszul teszek,vagyis bűnt követek el. A Szent Szellem azonnal tudtomra adja, hogy nem helyes módon cselekedtem, és megszomoritottam ezzel Istent. Ilyenkor úgy érzem, hogy már nem szeret, és már nincs velem, csalódott bennem és ezért nem is jön, hogy imádkozzak, vagy hozzá menjek, az ellenség meg azt hitteti el velem, hogy végképp lemondott rólam.

Mit tegyél, ha ilyen érzelmek és gondolatok vesznek körül? Ne engedj a vádlónak. Ne hidd el, hogy Isten már nem szeret, hanem kérj bocsánatot Istentől szívből, és próbálkozz újra. Kötelezd el magad újra mellette. Isten nem haragtartó, és kész azonnal megbocsátani, ha kéred. Mert nem a bűneink szerint néz ránk, hanem Jézus vérén keresztül lát minket. Ha egyszer fiává fogadott, nem fog elveti, ha tévedsz is, mindig Fiú leszel.

Az Ezékiel 33:11 által Isten ezt üzeni:

🔥"Ezt mondd nekik: Életemre mondom - így szól az én Uram, az ÚR -, hogy nem kívánom a bűnös ember halálát, hanem azt, hogy a bűnös megtérjen útjáról, és éljen. Térjetek meg, térjetek meg gonosz utaitokról! Miért halnátok meg, Izráel háza."🔥

Tehát, Ő veled van, akár érzed, akár nem!

Ha kéred, megbocsájt, mert ha meg is szomoritottad, nem szűnt meg szeretni téged!

Lépj be újra az Ő jelenlétében. Amikor Bibliát olvasol, imádkozol és Dicséred Őt, újra közel fogod érezni magad hozzá. De ezt naponta gyakorolni KELL. Mlinden tűz kialszik, ha nem táplálod.. Ha nem raksz rá fát folyamatosan. Így van ez az Úrral való kapcsolatunkal is, naponta táplálni kell.

Minden szeretet-kapcsolatnak az EGYÜTT TÖLTÖTT IDŐ a meghatározó TÉNYEZŐJE. Add időd legjobbját Istennek, add meg neki az Őt illető ELSŐ HELYET az életedben, és bármit is hibázol, vagy elszúrsz, tudni fogod, hogy Isten szeret, Isten veled van, megbocsájt, mert Jézus Krisztus által van kegyelem.

Isten hívása örök érvényű : Térj vissza hozzám, mert megváltottalak. ♥️

Áldott együttlétet az Úrral szeretett testvérem.

2022. jan. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Isten mindig veled van,nem tudsz tőle eltávolodni,mert a lelkedben él. Bármit teszel,akkor is szeretni fog.

Olyan mintha azt kérdeznéd,hogyan közlekedhetsz a szivedhez, pedig az benned van.

A jövőre pedig ennyit jegyezz meg:

Ne gondolj,ne mondj és ne tégy olyat mással,amit nem szeretnél,hogy rólad gondoljanak,mondjanak,vagy veled tegyenek.

Ez az élet lényege.

2022. jan. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!