Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kell a keresztényeknek az...

Kell a keresztényeknek az ateistákat is evangelizálni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 3. 12:33
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
68%

Én agnosztikus vagyok, de a kereszténység szemszögéből lényeg ateista.


Nem, nem kell nekem evangelizálni. Sőt, engem kifejezetten bosszant, ha azt teszik. Magam is keresztény voltam, és önként hagytam el ezt a vallást.


Szóval engem hagyjanak békén a keresztény vallással, mert nem hiszek benne.

2022. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
92%

Bárkit meg lehet próbálni téríteni.

De ha tiltakozik, AZONNAL abba kell hagyni.

2022. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
1-es. Szomorú vagyok nagyon, hogy így döntöttél. :(
2022. febr. 3. 13:10
 4/41 anonim ***** válasza:
20%
Örömhírre mindenki vevő, ha hitelesen adják elő. Ezért a jó hírt érdemes megosztani, különben az állandóan ömlő rossz hírek uralnak le mindent, az egész társadalmat gúzsba kötik és pusztulásba viszik.
2022. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
83%
Mindenkinek kell hirdetni az Evangéliumot, de ha valaki elutasítja Krisztust, akkor nem kell erőszakoskodni vele.
2022. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
73%

#1


Az szemszögömből nézve viszont én lehetnék szomorú, hogy te még mindig ott vagy a kereszténységben!


A legjobb éppen ezért, ha békén hagyjuk egymást. Mindenmi élje így az életét, ahogyan akarja! Ha te keresztény akarsz lenni, hát legyél. De én nem leszek, mert nem hiszek benne. És most finoman fejeztem ki magam.

2022. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
89%

Vagyis #3. Neki írtam az előző kommentem.


#6 voltam.

2022. febr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
98%
Én nem sértődök meg, ha szóba kerül a vallás, amennyiben nem vagy erőszakos és amennyiben eltűröd a neked nem tetsző véleményt is. (Persze úgy korrekt, ha az ateista fél sem erőszakos és nem a "haha rőt szakállú bácsi a felhők között, de hülyék vagytok" szinten beszél a vallásról.)
2022. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Jól beszélsz 8-as. Így kellene csinálnia mindenkinek. :) de sajnos még a családomban is van pár hitetlen aki nem bírja a hitemet.
2022. febr. 3. 14:19
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell.

De ha valaki kitalált kérdésekkel szórakozik a GYK-n, azt jelenteni kell.

2022. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!