Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelképez a fehér nárcisz...

Mit jelképez a fehér nárcisz a Bibliában?

Figyelt kérdés
József kezében látható néhány festményen, illetve Jézus születését ábrázoló képeken is feltűnik.
2008. dec. 16. 22:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
"nárcisz: önimádat, de a Biblia alapján a Paradicsom virága, a feltámadással is összefügghet, („Kertem nárciszokkal végigültetéd” Csokonai)"
2008. dec. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 yuda ***** válasza:
17%
Ha esetleg valaki beírná konkrétan hol van ilyen a bibliában?:! mert én eléggé ismerem,de ilyenre nem emlékszem.-az egy másik dolog,hogy a művész lelkületű egyén,aki festette a képet,rárajzolta,de ennek semmi bibliai jelentése nincs.Biztos volt egy kis kopár hely a vásznon és ezzel díszítette,nem kell ebbe semmit belemagyarázni.
2008. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
sok festmenyen van liliom, foleg angyalok kezében látom, szerintem is van jelentése. Isten hírnöke talan? nem tudom, de nagyon jo kerdes!
2008. dec. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 yuda ***** válasza:
31%

A bibliában nem szerepel a nárcisz!!!!!


Ez egyszerű festői szabadság,ti meg bedőltetek.

2008. dec. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 kzs ***** válasza:
42%

Egyetértek az előbbi válaszadóval: A BIBLIÁBAN NEM SZEREPEL ez a virág.

Innentől kezdve Isten felé semmilyen jelentőséggel sem bír.

2008. dec. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
28%

no, botanikusok nem vagytok ;) !


az nem nárcisz, hanem liliom, és a szüzesség jelképe.

Karácsony közeledtével elmesélem röviden, hogy miért ábrázolhatják evvel Józsefet és Máriát is.

A Biblia szerint József eljegyezte Máriát. (ez akkor még mást jelentett, mint most: -Táncolunk? - Meg, hát!)

És észrevette, hogy Mária gyermeket vár. Titokban el akarta küldeni, mert házasságtörőként Máriára halálrakövezés járt volna a zsidó törvények szerint.

Józsefnek is megjelent egy angyal, és azt mondta, fogd a gyermeket és anyját, és menekülj ...

Mária szüzen fogant, és József is felismerve a rendkívüli helyzetet, nem szokványos házastársi kapcsolatban éltek.


Ahhoz képest, hogy -gondolom- néhányan háborognak, vagy gúnyolódnak ezen, a karácsonyt, hogy Isten Fia ide született, mindenki megünnepli.

2008. dec. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

ííí, ez tényleg liliom :D bocs

..és köszi szépen a válaszokat!

2008. dec. 21. 00:46
 8/23 kzs ***** válasza:
43%

/Az előbbi válaszadónak és a kérdezőnek is írom:/

Nárcisz vagy liliom... egyremegy. A SzentÍrás egyáltalán nem tér ki arra, hogy bármelyik virág is a szüzesség jelképe lenne.

Innentől kezdve bármiféle magyarázat a virágot illetően: felesleges mellébeszélés.

Ugyanis ha lenne bármiféle jelentősége akármelyik virágnak, minden bizonnyal említené ezt a Biblia. Nemde?

2008. dec. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 kzs ***** válasza:
68%

A legelső válazsadónak üzenem:

Ezt írod: "a nárcisz... a Bibliában a Paradicsomnak a virága." > Ó de szép! Gyönyörű!

Talán ha volnál olyan kedves, tisztelt válaszadó, pontosan feltüntetni, hogy a Bibliában hol van ez így benne...

Szóval, én elfogadom, ha alátámasztod Bibliai bizonyítékkal!

2008. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
14%

Valószínűbb, hogy a liliomra gondoltál. Az egyébként több helyen előfordul a Bibliában.

Amúgy benne van a nárcisz is:


„Sáron nárcisza vagyok én, a völgyek lilioma. Mint liliom a tövisek között, olyan a kedvesem a lányok között. Mint almafa az erdő fái között, olyan szerelmesem a legények között. Árnyékában vágyom ülni, gyümölcse édes ínyemnek. Elvitt engem a borozóba, és zászlaja a szerelem. Erősítsetek aszú szőlővel, üdítsetek fel almával, mert a szerelem betege vagyok én. Bal karja a fejem alatt, jobbjával átölel. Kérve kérlek benneteket, Jeruzsálem leányai, a gazellákra és a mező szarvasaira (esketlek titeket): ne keltsétek, ne ébresszétek fel a szerelmet, amíg nem akarja!” (Énekek Éneke 2,1-7)

2008. dec. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!