Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos közösségekben nagy...

Vallásos közösségekben nagy hátrány, ha valaki tetovált?

Figyelt kérdés
A Biblia ír erről bármi tiltást vagy teljesen semleges?

2022. márc. 22. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Parom vallasos, azt mondta hogy ir valamit a tetovalasos emberekrol de nem jot
2022. márc. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van egy ilyen, hogy ne díszítsük testünket mindenféle dologgal. Szolid ruhákban kell járniuk a nőknek is, de ezt sem teszik már a mai nők. Szerintem egy-két pici tetoválás nem gond, de pl. Majka fél teste tetovált, akkor már egy picit érdekesen néznek rád ott.
2022. márc. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Az Ószövetségben van szó erről. De az Ószövetség minden törvényével eleve nem foglalkoznak a keresztények, így nem ez a mérvadó.

Inkább az a baja a vallásos keresztényeknek a tetoválással, hogy az ő filozófiájuk szerint az a jó, aki szerény, nem hívja fel magára a figyelmet, nem kirívó, és nem a külsőségekre ad.

2022. márc. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Semmi hátránya nincs, legfeljebb néhány idősebb megrökönyödik rajta, de nem vallási szempontból, csak más korban születtek, mások voltak a normák.

Egyes szektákban előfordulhat, hogy vallási okokból is nem tetszésüket fejezik ki, esetleg kizáró ok is náluk. De ez inkább csak a szektákra jellemző.

2022. márc. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Én egy 80 éves tetovált német nő mellett ebédeltem valamelyik nap. A redőnyös bőrén ahogy a halovány tetkók virítottak, elment az étvágyam is. Kicsit nevetséges hatást nyújt és a mostani fiatalok lehetnek még 80 évesek. Pl. az angol királynő milyen jól néz ki tetkók nélkül. Most képzeljétek el milyen lenne a megítélése tetkókkal?
2022. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Egyetértek, a tetkók nagyon csúnyává válnak az öreg, ráncos bőrön, de sok olyan tetoválás is van, ami a fiatalokon is csúnya és taszító.


A Biblia szerint a tested Istené, nem csinálhatsz vele azt, amit akarsz.

2022. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ milyen vallás, milyen emberek és milyen tetoválás. Tradicionalista, japán, japán/kínai/mongol, buddhista és hasonló keleti vallású körökben például az. A legtöbb japán buddhista templomba még csak be se mehet tetovált ember. Illetve nyilván függ a tetoválás tartalmától is, ha kicsi és normális, akkor nem gáz, de megkérhetnek, hogy ragaszd le, viszont azt már nem tolerálják, ha a fél karod fekete, mert annyi tetoválásod van. Általánosságban az ábrahámi vallásoknál és a zoroasztrianizmusnál sem egy túl nagy előny, mivel a test a lélek és a szellem, vagyis valamilyen szinte Isten temploma és nem firkálhatod csak úgy össze. Természetesen itt is akadnak kivételek, például egy-egy pici nem gond, egyes kopt keresztényt hagyományoknál például valamilyen hamuval kevert fekete cuccot nyomtak a bőr alá a hüvelykujj mellett, amivel egy nagyon apró keresztet rajzoltak, de tényleg kicsit, mivel nem a firka volt a lényege, hanem az, hogy nyíltan felvállalhassák a hitüket, illetve valamilyen szinten a nemzetiségüket. Nem tudom mennyire tekinthető tetoválásnak, mert nem egy firkálmány, csak egy jel, hasonlóan a zsidó körülmetéléshez.


Szóval általánosságban nem egy túl nagy előny, de a kisebbekkel, konszolidáltabbakkal nincs baj.

2022. márc. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*szinten
2022. márc. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
A firkálmány lehet, hogy hordoz pejoratív jelentést is, de én igazából a lazább művészetet is annak hívom, viccesen, semmiféle lenézés nincs benne.
2022. márc. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

"Szerintem egy-két pici tetoválás nem gond, de pl. Majka fél teste tetovált, akkor már egy picit érdekesen néznek rád ott."

Az biztos. De tetkó nélkül is, ha félmeztelenül mégy be a templomba. Ha viszont fel vagy öltözve rendesen - akkor a tetkón sem fog senki megbotránkozni, hiszen nem látszik.

2022. márc. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!