Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ért egy igazságtalanság...

Ha ért egy igazságtalanság egy egyházi iskolában, akkor tulajdonképpen az egyháznak nem kellek?

Figyelt kérdés

Röviden és tömören elutasítottak, rendkívül megalázó keretek között, mivel volt egy rakat protekciós, akiknek a jó kapcsolataik, illetve az a tény, hogy eddig is egyházi fenntartású intézményekben tanultak előbbre valóbb volt, mint a tudásuk. Én meg már nem fértem bele nekik. Egy bizonyos tárgyat tanító tanárok végig rendkívül bunkók voltak velem és utána is szörnyen leértékeltek, de oly módon, hogy egyetlen a tudásomat ismerő tanárom sem ért egyet vele vagy érti, hogy miért történhetett. Rettenetesen megaláztak és hatalmas lelki sérüléseket okoztak nekem. Nem is az egész iskola, hanem ez a néhány tanár. Bár lehet, hogy félreértés vagy elírás, de már azt sem mondanák meg, ha így lenne, mert az is rendkívül kínos lenne nekik. Egyébként több ebben az iskolában tanító tanárról hallottam több ismerősömtől, többek között hittant, illetve vallástant és teológiát tanító tanároktól is, nem éppen pozitív dolgokat.


Most akkor tulajdonképpen az egyház ennyire igazságtalan? Az egyház utasított el? Ők ennyire képmutatók és farizeusok?


Nem értem.



2022. márc. 25. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Próbáltam értelmezni, hogy miről lehet szó egészen pontosan, de szinte képtelenség. Lehetséges, hogy nekik is ez volt a bajuk a mondandóddal, nem lehetett értelmezni.
2022. márc. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1.

A leírás nélkül lehetetlen pontosan megmondani egy összetettebb kérdésről, hogy miről szól. Javaslom, hogy legközelebb olvasd el azt is!

2022. márc. 25. 20:30
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

#2

Javaslom, akkor mellékeld máskor ezt az értelmes leírást, mert a kérdés alatt szereplő szöveg egészen értelmetlenre sikerült.

Egyáltalán miről van szó, gimnáziumi felvételi? Ezt se írtad le, pedig belefért volna abba a közel 12 sorba.

2022. márc. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Nekem sem világos, hogy nem vettek föl, vagy oda jártál egy darabig és utáltad. Az, hogy mindkettő, elég valószínűtlenül hangzik.


De most ha van egy szar iskola, szar tanárokkal, amit egy szar egyház tart fönn, akkor miért is gond, hogy nem oda jársz?

2022. márc. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

15 voltam, egyházi gimibe jártam, mikor kiderült, hogy leszbikus vagyok.


Nem ám simán kidobtak, hanem előtte minden lehetséges módon megaláztak az osztály előtt, hogy megtanulják, mi lesz a "fajtámmal" (egy tanár fogalmazott így).


Mindezt úgy, hogy kitűnő tanuló voltam és soha semmi probléma nem volt velem, csak annyi, hogy elért az első szerelem...


Szóval annyit tudok ajánlani, hogy ami "egyházi", onnan menekülj.


19/L

2022. márc. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"tulajdonképpen az egyháznak nem kellek?"


"Nem is az egész iskola, hanem ez a néhány tanár." - tulajdonképpen ezzel meg is válaszoltad magadnak a kérdést. Nem az Egyház utasított el, ami az iskola fenntartója, de igazából nem is az iskola. Hanem csak néhány tanár.

Akármilyen közösségbe mész majd felnőttként, mindenhol vannak olyan emberek, akik valami miatt nem szeretnek, vagy keresztbe tesznek neked. Tény, hogy hívőként mondom, a keresztény felé legyen is nagyobb az elvárás az emberség terén, de ez alapvetően akkor sem vallási kérdés.

2022. márc. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"tulajdonképpen az egyháznak nem kellek?"


Az az egy iskola utasított el. Nem pedig az egyház. Az az iskola is azért mert volt pár protekciós diák. A protekciósak mindig előnyt élveznek tehát nem is annyira rólad szólt az egész.


Az ahogyan viselkedtek veled is lehet hogy csak kifogás keresés volt hogy ne menjél oda. Az is lehet hogy csak nem voltál szimpatikus nekik. Azonban akkor sem képviselik ők az egész egyházat.



Egyébként az a baj az ilyen történetekkel hogy sok esetben nagyon jól előtudják adni úgy a dolgokat hogy ők az áldozatok.

Van két rokonom akik régebben gyakran össze vesztek. Mind ketten ugyan azt a történetet adták elő, de mégis sikerült úgy kifacsarniuk mind kettőjüknek hogy önmagukat állítsák be áldozatnak.


Így kitudja hogy mi lenne ha meghallgatnánk az ő történetüket is. Lehet okot adtál arra hogy úgy bánjanak veled ahogyan, lehet nem is voltak olyan rosszak csak felnagyítottad...

2022. márc. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó kettőnek köszönöm szépen a válaszát! :-)


Utolsónak: sajnos vagy nem sajnos, de nem. Több ismerőseimmel is bunkók voltak. Szerintem egy alapvetően udvarias diák nem tud okot adni a pikkelésre, úgy, hogy először beszél a tanárral. Hacsak nem számít oknak a pofa kinézete (szimpatikus/unszimpatikus). De eleve, mint kiderült ez a tanár eléggé meg van keseredve, lassan 40 éves, se férje, se gyereke nincs és már régebben sem látták soha mosolyogni, maximum erőltetve.

2022. márc. 26. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!