Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberáldozatok gyakorlata...

Az emberáldozatok gyakorlata a régmúltban csak a politeista vallásokra volt jellemző?

Figyelt kérdés

2022. máj. 13. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
A régmúltban nem volt monoteista vallás.
2022. máj. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A zsidóknál volt. A korai időkben nem tudom, hogy monoteistának tekinthetők-e, mert egy istent imádtak, de nem zárták ki más istenek létezését sem.
2022. máj. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%

A zsidó vallás az nem régmúlt.

Régmúlt az a 10e, vagy a 70e évvel ezelőtti.

Köszönöm a lepontozást.

2022. máj. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Régmúlt az a 10e, vagy a 70e évvel ezelőtti."


Mégis ki szerint...? Életemben nem hallottam még ezt senkitől, pedig őskoros régészeten végeztem. A régmúlt nem egy konkrét időszakot jelöl, hanem szimplán "régen elmúlt" korszakot, ami ugye relatív, hogy mikor mit jelent.

2022. máj. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Keresztény egyháznál is rendszeres volt, pár száz éve még máglyán élve elégetve áldoztak fel embereket.
2022. máj. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kivégzés nem egyenlő az áldozattal. Ezzel az erővel az USA-ban villamosszékben áldoztak fel embereket.
2022. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:
31%

Szia

Sajnos a zsidók átvették az emberáldozatok, és más undorító szokását a körülöttük élő népektől. Nem hagyta ezt figyelmen kívül az Istenük, ezt üzente Ezékillel nekik:

"Ezékiel 23:36–39

"Jehova aztán ezt mondta nekem: „Embernek fia! Kihirdeted-e az ítéletet Oholá és Oholibá felett, és szembesíted-e őket undorító tetteikkel? Házasságtörést követtek el, és vér tapad kezükhöz. De nemcsak hogy házasságtörést követtek el undorító bálványaikkal, hanem még a fiaikat is, akiket nekem szültek, elégették, hogy azok eledelül legyenek a bálványaiknak. Sőt, ezt tették velem: szentélyemet beszennyezték azon a napon, és sabbatjaimat megszentségtelenítették. Miután leölték a fiaikat áldozatul undorító bálványaiknak, még aznap bejöttek a szentélyembe, hogy megszentségtelenítsék. Ezt tették az én házamban."

Mindez azért történt, mert nem tartották meg azt, amit Isten parancsolt nekik, és a Törvényt sem, amit ők önként vállaltak. Így ír erről a Zsoltárok 106:34–39

"Nem semmisítették meg a népeket sem, pedig Jehova megparancsolta nekik.

Keveredtek a nemzetekkel, és átvették cselekvésmódjukat.

Bálványaiknak szolgáltak, és azok csapdává lettek nekik.

Feláldozták fiaikat és lányaikat a démonoknak.

Ártatlan vért ontottak, saját fiaik és lányaik vérét. Feláldozták őket Kánaán bálványainak, és vérontás szennyezte be az országot.

Tisztátalanná tették magukat cselekedeteikkel, és hűtlenek lettek Istenhez a tetteik által."

2022. máj. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Eredeti pogány vallásokban nem áldoztak embert (maximum a kanibal törzsek) de ahol fejlett civilizáció volt pl Azték, Babiloni. Ott élő embert nem aldoztak fel. Csak miután a zsidó - kereszténység megjelent.
2022. dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!