Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jézus által hirdetett:...

A Jézus által hirdetett: ,,fordítsd oda a másik orcádat is" logika azaz a jóval legyőzhető a gonosz elve a valóságban is életképes?

Figyelt kérdés

2022. júl. 2. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez Jézustól ered eredileg?Én meg ezidáig azt hittem hogy Bud Spencer-től és Terence Hill-től. XD Ezentúl inkább akkor többet lapozgatom a Bibliát,a filmek helyett.
2022. júl. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Xd


Csak, hogy pontos legyek:


Máté evangéliuma:


38 „Hallottátok, hogy megmondták: Szemet szemért és fogat fogért!

39 Én viszont azt mondom nektek: ne üssetek vissza annak, aki kárt okoz nektek! Ha valaki arcul üt az egyik oldalról, tartsd oda neki a másik arcodat is!

40 Ha valaki el akarja perelni tőled a kabátodat, add oda neki az ingedet is!

41 Ha valaki arra kényszerít, hogy vidd a csomagját egy mérföldre, vidd el neki kettőre!

42 Ha valaki kölcsönkér tőled valamit, azt add kölcsön neki! Ha pénzt kér kölcsön, ne utasítsd el!”

2022. júl. 2. 15:58
 3/15 A kérdező kommentje:

Eredeti Károli:


38 Hallottátok, hogy megmondatott: Szemet szemért és fogat fogért.


39 Én pedig azt mondom néktek: Ne álljatok ellene a gonosznak, hanem a ki arczul üt téged jobb felõl, fordítsd felé a másik orczádat is.


40 És a ki törvénykezni akar veled és elvenni a te alsó ruhádat, engedd oda néki a felsõt is.


41 És a ki téged egy mértföldútra kényszerít, menj el vele kettõre.


42 A ki tõled kér, adj néki; és a ki tõled kölcsön akar kérni, el ne fordulj attól.

2022. júl. 2. 16:01
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is tudok egyet. :) És ha a tettes nemi erőszakot akar elkövetni,akkor az áldozat hagyja magát,mert előbb szabadul.
2022. júl. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát nagyjából nekem is ez jött le. Xd
2022. júl. 2. 16:41
 6/15 Drakula ***** válasza:
sa
2022. júl. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
sa?
2022. júl. 2. 16:49
 8/15 A kérdező kommentje:

[link]


Találtam egy ilyen cikket Jehova Tanúitól de nekem még így sem tiszta.

2022. júl. 2. 16:50
 9/15 anonim ***** válasza:
5%
Mi muszlimok nagyra tartjuk a megbocsátást ami nagyon erényes cselekedetnek számít, ugyanakkor alapvetés hogy a bűnökért büntetés jár már az evilágon akár, és ha "megütnek" jogodban áll "visszaütni".
2022. júl. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
19%

A Kegyes Korán nem említi hogy Jézus ilyet mondott volna.


És szerintem általánosságban ez a kijelentés életképtelen.

2022. júl. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!