Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik azok az ördög gyermekei...

Kik azok az ördög gyermekei illetve isten gyermekei a biblia szerint?

Figyelt kérdés
ördög gyermekei meg tudnak térni vagy örökké ilyen állapotban maradnak?
2022. szept. 7. 09:50
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
0%
A zsidók az ördög atya gyermekei, nem?
2022. szept. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
#1 Jézus is zsidó volt nem?
2022. szept. 7. 11:02
 3/40 anonim ***** válasza:
30%
Ugye?!? Ijesztő!
2022. szept. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Szerintem nem zsidókra utal ez a dolog mert zsidók az Isten kiválasztott népe
2022. szept. 7. 11:09
 5/40 anonim ***** válasza:
Megadnád, hogy hol van szo az ördög gyermekeiröl? (Mea culpa! De én nem emlékszem ilyenre!!)
2022. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
#5 Van konkoly és búza a konkoly amit ördög vetett e világra az az ördög gyermekei és búza az Istennek a gyermekei
2022. szept. 7. 11:29
 7/40 A kérdező kommentje:

A konkoly.

24Más példabeszédet is mondott: „A mennyek országa hasonlít ahhoz az emberhez, aki jó magot vetett a földjébe. 25Amikor szolgái aludtak, jött az ellensége, és konkolyt szórt a búza közé, aztán elment. 26A vetés szárba szökött és kalászt hányt, de a konkoly is felütötte a fejét. 27A szolgák elmentek a gazdához és megkérdezték: Uram, ugye jó magot vetettél földedbe? Honnét került hát bele a konkoly? 28Az így válaszolt: Ellenséges ember műve. A szolgák tovább kérdezték: Akarod, hogy elmenjünk és kigyomláljuk? 29Nem – válaszolta –, nehogy a konkolyt gyomlálva vele együtt a búzát is kitépjétek! 30Hagyjátok, hadd nőjön mind a kettő az aratásig! Aratáskor majd szólok az aratóknak: Előbb a konkolyt szedjétek össze, kössétek kévébe és égessétek el, a búzát pedig gyűjtsétek csűrömbe!”

2022. szept. 7. 11:29
 8/40 A kérdező kommentje:
„Magyarázd meg nekünk a szántóföldről és a konkolyról szóló példabeszédedet!” 37Így magyarázta meg nekik: „Aki a jó magot veti, az az Emberfia. 38A szántóföld a világ, a jó mag az ország fia, a konkoly pedig a gonoszság fia. 39Az ellenség, aki veti, az ördög. Az aratás a világ vége, az aratók az angyalok. 40Ahogy a konkolyt összeszedik és tűzre vetve elégetik, úgy lesz a világ végén is. 41Az Emberfia elküldi angyalait, hogy szedjenek össze országában minden botrányt és minden törvényszegőt. 42Ezeket tüzes kemencébe vetik, ott sírás és fogcsikorgatás lesz. 43Akkor az igazak ragyogni fognak, mint a nap Atyjuk országában. Akinek van füle, hallja meg!
2022. szept. 7. 11:30
 9/40 anonim ***** válasza:
0%
A Vatikánban felütötte a fejét a konkoly, már lassan lépni sem lehet tőle 😞
2022. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

János könyve.


8 Jézus pedig elméne az Olajfák hegyére.


31 Monda azért Jézus a benne hívõ zsidóknak: Ha ti megmaradtok az én beszédemben, bizonynyal az én tanítványaim vagytok;


32 És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket.


33 Felelének néki: Ábrahám magva vagyunk, és nem szolgáltunk soha senkinek: mimódon mondod te, hogy szabadokká lesztek?


42 Monda azért nékik Jézus: Ha az Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentõl származtam és jöttem; mert nem is magamtól jöttem, hanem õ küldött engem.


43 Miért nem értitek az én beszédemet? Mert nem hallgatjátok az én szómat.


44 Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölõ volt kezdettõl fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen õ benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.

2022. szept. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!