Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tovább, már fél lábbal...

Hogyan tovább, már fél lábbal Isten országában élek itt a Földön?

Figyelt kérdés

Ha tudna valaki segíteni, vagy ha hasonló cipőben jár és tudja a további utat, segítsen, kérem:

Olyan 1.5 éve kezdődött. A Földön nem érdekel semmilyen anyagi dolog, teljesen leküzdöttem a bűnöket, pl. sikerült leküzdeni az irigységet (az irigység a földi javak iránt érzett kívánalom) bárminemű rosszakaratot, a hazugságot és sorolhatnám. Teljesen Isten akaratának rendelem alá magam (Dávid zsoltára), majdnem minden percet vele töltök. És ami a bibliában van, szó szerint bekövetkezik velem: spontán sírok és utána hihetetlen öröm és földön túli boldogság és szeretet uralkodik el rajtam (nem mint Kozsónál) Öszintén már várom a következő sírást. (Boldogok akik szomorúak...) Szerintem szó szerint kell a Bibliát értelmezni: pl. gyűlölni kell mindenkit, saját magadat is. Ezt is sikerült elérnem, hogy Istent imádjam és ne szeressek senkit. És ez is igazzá vált, mert Istenen keresztül vezetett oda, hogy most már mindenkit tudok szeretni. Vagyis nem az embereket kell szeretned, hanem az emberekben mélyen lakozó Istent, melyet ők még nem találtak meg és élik a mindennapi "vak" életüket.

Egy biztos, szentek életét olvastam és valami hasonlót írnak, de a további folytatást nem tudom. Csak azt értem ami velem is megtörtént, a további "rejtjelezett". Már társas kapcsolatot is képtelen vagyok kezdeni, mert olyan lány aki a földi dolgokat hajszolja távol áll tőlem. Megváltoztatni senkit sem lehet. Nem vagyok tagja hitközösségnek, egyedül járom az utam. Talán ezt olvassa valaki...

Vagy csak Isten segíthet... Nem véletlen, hogy ezt nem akarom senkinek elmondani, még a papok is azt mondják, hogy nem szabad a Bibliát szó szerint venni, de szerintem igen.


Elvileg az olvasatban azt írják a szerzetesek, hogy a következő fokozat egy próbatétel, mely által az Úr magára hagy egy időre és elveszettnek, magadra hagyottnak érzed magad.


2010. szept. 25. 15:57
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
71%
provokálsz.
2010. szept. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
70%
Neked komoly problémád van. Orvoshoz kéne fordulnod. És ezt hívő keresztényként mondom.
2010. szept. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
53%
Ha ez nem provokáció akar lenni, hanem komoly dolog, akkor én is az orvosi kezelést ajánlom, szintén hívőként.
2010. szept. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
Te már akkor egy félszent vagy!!
2010. szept. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
inkább félkegyelmű...
2010. szept. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
71%
sehogyan, majd kialakul, ha betéve tudod a bibliát, azt is tudod:elég minden napnak a maga baja. ne aggódj,megtalálod az utat. és hogy kiábrándítsalak-e avagy megnyugtatásul: még nagyon emberi vagy ha kételkedsz, hogy hogyan tovább.de ha gondolod, vonulj el egy kolostorba...
2010. szept. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
Vagy álszent.
2010. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
68%

Az első benyomásom az volt, hogy magányos vagy. Magad választotta.

Emberek közé kellene menned, de ezeket a dolgokat tényleg ne mondd el senkinek.

Ezt az utat itt a Földön a többiek (többi ember) között kell megélnünk.

Nem olyan rossz az.

2010. szept. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szent és nem provokáció!

És milyen orvoshoz? Akkor ide írhatna egy pszichológus, mert nem akarok elmenni élőben. És mit tudna tanácsolni?

2010. szept. 25. 16:43
 10/55 A kérdező kommentje:
Legyen szíves írjon ide egy pszichológus, mert én is gondoltam, hogy betegség. De nem vagyok depressziós, az emberek szeretnek. A fiatalokat kevésbé szeretem én is fiatal vagyok, sok körülöttem a hitetlen.
2010. szept. 25. 16:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!