Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz próféta és a hamis...

Igaz próféta és a hamis próféta, Melyik ez a rész a bibliában, Hol található?

Figyelt kérdés
Emlékszem egyszer olvastam valahol az ószövetségben egy részt két próféta vetélykedéséről. Az egyik egy hamis próféta volt és csupa okoskodással tömte a király fejét, a másik próféta pedig igaz volt. Mindketten jövendöltek a jövőről, és történetünk főhőse, akit Isten küldött bizonyult igazi prófétának, noha nem épp a leg fényesebb jövőt vázolta fel a király elé. A hamis prófétát talán megölték vagy elkergették. Már nem emlékszem, hogy a Biblia melyik könyvéből van a történet. Kerestem, de nem találtam, de biztosan emlékszem, hogy olvastam valami ilyesmit. segítsetek kérlek, nagy szükségem lenne ma erre a részre. Köszönöm.

2022. szept. 18. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:
2022. szept. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 munyamunya ***** válasza:

Kérdező,

Az 1Kir.22:8-tól (párhuzamosan a 2Krónika 18:7-től) található egy feljegyzés Mikeás próféta és Akháb Izrael akkori királya törtenetéről, aminek a vége a király halála lett.

2022. szept. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jeremiásnál lehet talán.


20. Fejezetben Passúr papot Babilonba hurcolták es ott halt meg mert Jeremiást börtönbe vetette.

Vagy a 28. Fejezetben Hanániás hamis prófétálásért abban az évben meghalt mert letörte a fajármot Jeremiás nyakáról.

2022. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!