Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Voltatok már első áldozáson?...

Voltatok már első áldozáson? Milyen az? Hány éves korban érdemes?

Figyelt kérdés

2022. okt. 26. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én felnőtt fejjel csináltam meg, végig kellett előtte csinálni egy tanfolyamot, ugyanabban az évben bérmálkoztam.

Unokahúgom elsőben volt elsőáldozó, de a bérmálkozást már nem akarta, nem erőltettük.

Bármikor meg lehet csinálni egyébként. Ha nem kifejezetten vallásos a családi háttér, akkor egyéne válogatja szerintem.

2022. okt. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Voltam. Akkor érdemes, amikor az adott egyházközség plébánosa (vagy hittantanára) arra érettnek találja a fiatalokat és engedélyt ad rá. Vagy felnőttkori elsőáldozás esetén úgy találja, hogy hitben kellően jártas és állhatatos.
2022. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A mi iskolánkban 3-ban volt. Részt is vettem rajta. Szép ünnepély, az esküvői ruhaszalonban választottunk annak idején ruhát. De mivel csak kölcsön volt így nem tarthattam meg:/ Pedig úgy nézett ki mint egy hercegnőruha👸💋
2022. okt. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Lucifer-666 ***** válasza:
100%

Csak akkor érdemes, ha a tárgy alanya szeretné, mert akkor tényleg egy szép élmény a léleknek.

Szerintem jobb minél előbb.


#3 🥰

2022. okt. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Luci❤️‍🔥
2022. okt. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Én is felnőttként voltam elsőáldozó katolikus vallású hazassákgkötésből kifolyóólag. Az életkor lényegtelen. Később idővel rájöttem, hogy semmi értelme. Ez csak egy elkötelezetség egy vallás iránt, megfelelni egy vallás szabályainak és előírásainak. Az Élő Istenhez és az igaz hitvalláshoz semmi köze.
2022. okt. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

Akkor te semmit nem fogtál fel belőle és téged nem lett volna szabad hagyni, hogy elsőáldozó legyél.

2022. okt. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Már alsósok is mehetnek elsőáldozni. Mondd meg szüleidnek, plébánosodnak, hittantanárodnak (ha van), hogy szeretnél elsőáldozni, és készítsenek fel rá! Általában egy ünnepi misén kerül rá sor. Onnantól kezdve minden misén magadhoz veheted az Oltáriszentséget, azaz Krisztus Jézus testét és vérét a kenyér és a bor színe alatt.
2022. okt. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

#7#: "Akkor te semmit nem fogtál fel belőle és téged nem lett volna szabad hagyni, hogy elsőáldozó legyél."



Én akkor mindent megtudtam, felfogtam és megértettem, viszont te nem írtad meg, hogy te mit értettél meg belőle az elsőáldozási egyházi dogmából, szabályzatból, ceremóniából előírásból, szertartásból stb. Hogyan is tértél meg, hogyan is születtél újjá, hogyan is történ Jézus beköltözése a szívedbe, tudatodba, elmédbe az életedbe.

2022. okt. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!