Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha még felmerül bennem a...

Ha még felmerül bennem a kérdés, hogy vajon elkövettem-e a megbocsáthatatlan bűnt, s vajon káromoltam-e a Szentlelket, akkor az egy biztos jele annak, hogy még nem tettem meg?

Figyelt kérdés

Volt egy nehéz időszakom, amikor jó sok videót megnéztem ezzel kapcsolatban youtubeon és mindenfelé olvasgattam, és szinte mindenhol, s mindenkitől azt hallottam vagy éppen olvastam, hogy ha az illető, jelen esetben ugye én, aggódik azon, hogy ezt a bűnt elkövette, vagy éppen fél vagy bűntudata van, akkor az azt jelenti, hogy még nem követte el, hiszen aki elkövette az már nem aggódik emiatt.

Vagyis ha én félek attól, hogy ezt elkövettem, akkor még nem követtem el, mert ha elkövettem volna, akkor nem félnék.

Viszont akkor egyet nem értek.

A Zsidókhoz írt levél 10. fejezetében a szerző azt írja, (mert ugye, ha minden igaz, akkor ez a rész is a megbocsáthatatlan bűnről ír) hogy:


"Mert ha szándékosan vétkezünk, miután megismertük az igazságot, akkor nincs többé bűneinkért való áldozat, hanem az ítéletnek valami félelmes várása, amikor tűz lángja fogja megemészteni az ellenszegülőket."

26-27. fejezet


Na most, én azt nem értem, hogy ha az, aki a bűnözésben úgymond eljut arra a szintre, hogy elköveti a megbocsáthatatlan bűnt, az elvileg már nem problémázik ezen, s nem is érdekli, hogy vajon elkövette-e. De ez az igerész mégis azt írja, hogy az ilyen ember számára az ítélet félelmes várása következik.

Akkor most mégis mi félnivalója van az ilyennek?

Mármint, majd az ítéletkor nyilván lesz mitől félnie, de hát addig mégis mitől kellene?

Én ezt a kettőt valahogy nem tudom összeegyeztetni, vagy pedig én értek félre valamit.

Azt mondják, hogy aki elkövette a megbocsáthatatlan bűnt, a Szentlélek káromlását, azt az embert már nem is érdekli a bűne, s akkor ebből adódóan gondolom nem is érez bűntudatot, megbánást vagy bármi ilyesmit.

Ez a fejezet viszont mégis azt írja, hogy félelmes várás következik az ilyen ember számára.

Valaki magyarázza ezt meg...



2022. nov. 18. 00:59
 1/5 A kérdező kommentje:
És egyébként aki ezt a bűnt elkövette, az tudja, hogy elkövette? Vagy akkor az ilyet már tényleg hidegen hagyja minden ilyesfajta dolog, vagyis konkrétan nem érdekli már az Isten az illetőt?
2022. nov. 18. 01:07
 2/5 anonim ***** válasza:
(Ne haragudj, hogy írok, de hogyan káromolja valaki a Szentlelket? Sokat olvastam én is régebben erről, de ha olvastam is ilyet, úgy tűnik, hogy elfelejtettem.)
2022. nov. 18. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt a magyarázat:

Katolikus Katekizmus 1864: "Minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek, de a Szentlélek elleni káromlás nem nyer bocsánatot soha, bűne örökre megmarad" (Mt 12,32). Isten irgalmasságának nincsenek határai, de aki szándékosan megtagadja, hogy a bűnbánatban elfogadja, az visszautasítja bűnei bocsánatát és a Szentlélek által fölajánlott üdvösséget. Egy ilyen megkeményedés elvezethet a végső bánattalansághoz és az örök kárhozathoz."


Vagyis: nincs olyan, hogy valaki elkövette a Szentlélek káromlását, és emiatt tudomásul kell vennie, hogy a jövője megpecsételődött. Istennek hatalma van megbocsátani minden bűnt. De hogyan is tudna bocsánatot nyerni, aki ahelyett, hogy a szeretet Lelkére hallgatna és megtérne, a szeretet Lelkét káromolja?


Tipp: Ne csak a tudomány felől közelítsd meg Istent! Próbálj meg vele valódi, személyes kapcsolatot kialakítani az imádságon, elmélkedésen keresztül! Te magad is érezni fogod, hogy Isten szeretete végtelen, és soha nem akarná, hogy bajod legyen.

2022. nov. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De mit jelent az, hogy káromolni a Szentlelket? Példát tud valaki írni? Nyilván nem szó szerint, hanem csak annyit, amiből rájönnék.


...el sem tudom képzelni.


Az a szó szerepel(ne) a mondatban, hogy Szentlélek?

2022. nov. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy ez egyenlő azzal, hogy Istenre, Jézus Krisztusra mondanak negatív dolgokat?

Csak azért kérdezem, mert még nem hallottam olyat soha, hogy vki azt mondta volna, hogy a Szentlélek... negatív összefüggésben.


Olyat pl már hallottam, hogy "Te jó ég!" Az is káromlás?


Miért nem írtok...

2022. nov. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!