Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidók Messiásának eljövetel...

A zsidók Messiásának eljövetele és Jézus második eljövetele ugyanaz lesz?

Figyelt kérdés
Tehát Jézus fogja elhozni amit a zsidók várnak?

2022. dec. 2. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Mivel akkor már nem tagadhatják meg, ezért lényegében igen.
2022. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

A Zsidók valójában olyan megváltó szabadító királyt akartak és akarnak, ami valójában Jézus visszajövetelével fog bekövetkezni, beteljesedni. Ám mivel Jézus egyszer már eljött szerényen nem dicsőségben és nem királyként ezért a zsidók csalódtak benne és nem hisznek Jézusban és nem hisznek az eljövetelében sem. Világian gondolkodnak e világhoz ragaszkodva. Ezért majd mást fognak elfogadni.


Jn.5,43. Én az én Atyám nevében jöttem, és nem fogadtatok be engem; ha más jőne a maga nevében, azt befogadnátok.


Na ő lez majd az antikrisztus. Őt majd viszont el fogják fogadni.


2Thess.2,4. A ki ellene veti és fölébe emeli magát mindannak, a mi Istennek vagy istentiszteletre méltónak mondatik, annyira, hogy maga ül be mint Isten az Isten templomába, Isten gyanánt mutogatván magát.

Jel.13,3. És látám, hogy egy az ő fejei közül mintegy halálos sebbel megsebesíttetett; de az ő halálos sebe meggyógyíttaték; és csodálván, az egész föld követé a fenevadat.

2022. dec. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert Jézus el fogja pusztítani őket, és nem hiszem, hogy a Sátán zsinagógája örülne ennek. A kereszténység Antikrisztusa viszont a zsidók messiása lesz.
2022. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A zsidók nem ismerték el őt, mert szerintük nem lett volna szabad gyógyítani szombat napon például. Szerintük mózesi törvényeket szegett. Csak ő bizony reflektált nekik hogy a szombat napon ez is bizony az isten tiszteletének bizonyult!!

Tehát a zsidók mást vártak, kemény volt a szívük, pedig mindem rá illett, az összes ószöv. idézet. Minden beteljesedett. A mennybemenetele előtt utalt a második eljövetelére is, az úr napjára. Minden szem meglátja őt eljönni nagy hatalommal és dicsőséggel.

Plusz végül az apostolának "felmondta" a Jelenések könyvét. Ezt jézus apokalipszisének is emlegetik. Mert őt látomásbam látta, és úgy nyilatkoztatta ki fogsága alatt.

Ha megnézed a történelem és annak eseményei teljesen egyeznek vele, nem vitás.

Most a laodiceai utolsó gyülekezet korát éljük. Ezutàn jön a második eljövetel

2023. márc. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hozzátenném még hogy az ószöv. is említést tesz több ízben az Úr napjáról, mint apokalipszisről és az akkori állapotokról. (Éhínség, aszály, kiszáradás, stb)
2023. márc. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jézus első eljövetele alázatos szegényes átlagos körülmények között történt közel 2000 évvel ezelőtt. Ám a Szent Írások többnyire dicsőséges eljövetelről tesznek említést, ami be is fog következni a maga idejében az antikrisztus megjelenése és színrelépése után.


2Thess.2,3. Ne csaljon meg titeket senki semmiképen. Mert nem jön az el addig, mígnem bekövetkezik elébb a szakadás, és megjelenik a bűn embere, a veszedelemnek fia,


Na már most a zsidók nem fogadták el Jézus első eljövetelét ezért keresztre küldték. Ezek után a második eljövetelében pláne nem hisznek. ők még mindig azt a királyt várják, aki ebben a 3D. politikai múlandó világban fog majd uralkodni és dicsőségre vinni és vezetni Izrael népét a zsidóságot! Jézust nem fogadták el ám az eljövendő antikrisztust el fogják fogadni! Nagyon röviden ennyi.


Jn.5,43. Én az én Atyám nevében jöttem, és nem fogadtatok be engem; ha más jőne a maga nevében, azt befogadnátok.

Dn.8,11. És a seregnek fejedelméig növekedék, és elvette tőle a mindennapi áldozatot, és elhányattaték az ő szentségének helye.

Dn.11,31. És seregek állanak fel az ő részéről, és megfertéztetik a szenthelyet, az erősséget, és megszüntetik a mindennapi áldozatot, és felteszik a pusztító útálatosságot.

Dn.12,11. És az időtől fogva, hogy elvétetik a mindennapi áldozat, és feltétetik a pusztító útálatosság, ezerkétszáz és kilenczven nap lesz.

2023. márc. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így bizony!
2023. márc. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jézus 2.eljövetele,a Messiás eljövetele,de a zsidók egy politikai diktátort(embert) várnak,mint szabadítót.


Jézus(a Messiás) nem politikai világuralmat,hanem bűneinktől való szabadulást hoz azoknak,akik hisznek benne.

2023. márc. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!