Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért írták a zsidók a halott...

Miért írták a zsidók a halott Jézus keresztjére ezt?

Figyelt kérdés
"Ez Jézus, a zsidók királya." Mit akartak ezzel üzenni?

2022. dec. 4. 11:03
 1/5 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
63%

A biblia szerint nem ők írták, hanem pilátus.

Ők ellenezték.


Más szövg nem emliti hogy írták volna.

2022. dec. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gúnyból írták rá a kivégzők, még töviskoronát is tettek Jézus fejére.
2022. dec. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 KZitus ***** válasza:

Szia

Ahogyan a 3-ashozzászóló írta. De a sok sok tévesen hallott, illetve a részigazságok vezettek ehhez az eseményhez.

A zsidók várták a messiást, a királyukat, de nekik sem volt pontos információjuk, mert magát Krisztust nem hallgatták meg, nem tudakoztak tőle (kivéve a tanítványait)..

Mit tudtak, tettek a zsidók Krisztussal? János ezt így írja le: (12:13)

"pálmaágakat fogott, és kiment eléje. És így kezdtek kiáltozni: „Mentsd meg, kérünk! Áldott, aki Jehova nevében jön, igen, Izrael királya!” Azért üdvözölte a sokaság Jézust mint ’Izrael királyát’ pálmalevelekkel, mert ezzel nyilván azt szimbolizálták, hogy dicsérik őt, és hogy alárendelik magukat királyi hatalmának.

Máté így írja ezt le: Máté 27:11

"Jézus pedig a kormányzó előtt állt, és a kormányzó feltette neki a kérdést: „Te vagy a zsidók királya?” Jézus így felelt: „Magad mondod.”

Nyilván Pilátus hallott a Krisztus körüli eseményekről. Ezért érthető a kíváncsisága, mi lehet az igazság Krisztusról, ezért meg is kérdezi őt:

János 18:33-37

"Így hát Pilátus visszament a kormányzói palotába, hívatta Jézust, és így szólt hozzá: „Te vagy a zsidók királya?” Jézus ezt válaszolta: „Magadtól mondod ezt, vagy mások beszéltek neked rólam?” Pilátus így válaszolt: „Talán zsidó vagyok én? Saját nemzeted és a papi elöljárók szolgáltattak ki nekem. Mit tettél?” Jézus így válaszolt: „Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Így azonban a királyságom nem innen való.” Pilátus ezért ezt mondta neki: „Akkor hát király vagy?” Jézus ezt válaszolta: „Magad mondod, hogy király vagyok. Én azért születtem, és azért jöttem a világba, hogy tanúskodjak az igazság mellett. Mindenki, aki az igazság oldalán áll, figyel a hangomra.”

Bár Pilátust nem érintette Krisztus Királysága, Jézus mégis őszintén elmondta neki az igazat magáról. Tudta, hogy ártatlan, mégis átadta Krisztust a zsidóknak....

Sóval ez írja a Biblia a felirattal kapcsolatosan.

2022. dec. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kérdés elégy egyszerű, nem annyira bonyolult és komplikált.


Jézust már életében is többször illették ezzel a jelzővel. A keresztfára pedig pontosan ezért a gúgy a kicsúfolás, a negatív kritika, a szarkazmus, irónia miatt helyezték el ezt az írást állítolag több nyelven is. Noha gúnynak szánták is, nem voltak tisztában azzal, hogy az igazságot írták oda.


INRI = Iesus Nazarenus Rex Iudeorum, 'Názáreti Jézus a zsidók királya' Így rövidítik az egyházakban (I.N.R.I.) Ezt az Írást már eleve feltették nem Jézus halála után. Ezt azért jegyeztem meg, mert a kérdésedben úgy fogalmaztál, hogy a "halott Jézus keresztjére". De hát Jézus még élt, amikor ezt a feliratú táblát felhelyezték a keresztfára.

2022. dec. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

Most miért vagyok le pontozva ha egyszer ez van a bibliában?


"Pilátus pedig címet is íra, és feltevé a keresztfára. Ez vala pedig az írás: A NÁZÁRETI JÉZUS, A ZSIDÓK KIRÁLYA.

Sokan olvasák azért e címet a zsidók közül; mivelhogy közel vala a városhoz az a hely, ahol Jézus megfeszíttetett vala: és héberül, görögül és latinul vala az írva.

Mondának azért Pilátusnak a zsidók papifejedelmei: Ne írd: A zsidók királya; hanem ahogy ő mondotta: A zsidók királya vagyok.

Felele Pilátus: amit megírtam, megírtam."


János evangélium 19:19-22


[link]

2022. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!