Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » F O N T O S Hitéleti, egyetemi...

F O N T O S Hitéleti, egyetemi képzésen szeretnék részt venni, melyik egyetem a jobb választás az alábbiakból?

Figyelt kérdés

gondolkozok a (református) lelkipásztori munkatársa alapképzésen


amely Szombathelyen- (katolikus) , Pécsen és Sárospatakon


illetve még a Veszprémi Érseki Főiskola hitéleti szakirányú képzéseit is nézegettem már...



2023. jan. 15. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Előbb találd ki, hogy melyik felekezethez tartozol, utána annak egyik intézményét válaszd ki.

Ha katolikus, akkor a Pázmány egyik legjobb.

2023. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hivatalosan római katolikus vagyok, viszont az utóbbi időben a református vallást közelebb érzem magamhoz

református képzésen esetén melyik a legjobb intézmény?

leginkább az ország nyugati részén lévő intézmények érdekelnének!

2023. jan. 15. 21:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez édes kevés, hogy téged felvegyenek református teológiára. Valószínűleg se a katolikus, se a református teológiát nem ismered, pusztán szubjektív érzések dolgoznak benned.
2023. jan. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát igen, tartok is attól, hogy esetleg nem sikerülne a felvételi...

viszont ha dönteni kellene, akkor a reformátust választanám, hogy készülhetnék fel a legjobban a szóbeli és írásbeli vizsgára, milyen tanácsaitok lennének?

én arra gondoltam, hogy a helyi gyülekezet női gyülekezetekre és a bibliaórákhoz csatlakoznék

2023. jan. 15. 22:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kérnek plébániai/lelkészi ajánlást, és ahhoz azért nem árt, ha nagyjából ismer a pap/lelkész, így a hitéleti képzés előtt el kéne dönteni, hogy melyik felekezethez szeretnél tartozni.
2023. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, én is csatlakozom ahhoz, hogy először döntsd el miben hiszel, nem csak azért, hogy a felvegyenek, hanem mert gondolj bele, elég kellemetlen dolog lehet, ha x év tanulás után rájössz, hogy te mégsem a református teológiával értesz egyet, hanem a katolikussal. Katolikus oldalról sok cikket találsz a Catholic Anwsers néven futó amerikai apologetikai oldalon. Olvasgass (nem csak ezt) döntsd el, hogy melyik teológiája (nem azt, hogy milyen fílingje van egy ref. Istentiszteletnek, vagy egy kat. misének) és aztán térj vissza a dologhoz.
2023. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!