Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én nem vagyok vallásos, mégis...

Én nem vagyok vallásos, mégis tudok a vallásosok nyelvén beszélgetni velük, ők miért nem képesek ennek a fordítottjára?

Figyelt kérdés
Vagyis nem hangoztatom lépten-nyomon nekik, hogy az ő hitük hülyeség, és nincs ördög meg ilyenek, akkor ők miért teszik ezt velem.
2010. okt. 4. 08:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem mindenki hangoztatja, csak nagyon sokan :D


Egyébként én is így vagyok, vele, de hidd el, erre csak legyinteni kell. Ők úgy vélik, jót tesznek neked a felvilágosítással :)

2010. okt. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

Én is ilyen vagyok,mint te.nem vagyok keresztény vagy egyéb valláshoz tartozó.

ők azért nem tudnak veled ugyanígy beszélgetni mert

teljes mértékben függők azoktól az elvektől,bibliai tanításoktól,amiket más emberek tápláltak bele a fejükbe,és foggal-körömmel harcolnak az ellen,hogy nehogy be kelljen ismerniük,hogy másnak is lehet igaza,és nem csak a Biblia,meg az ő istenük létezik

a világon.ez egy primitív,intoleráns hozzáállás,nem sok köze van a szeretethez,ami a keresztény vallás alapját kellene,hogy képezze.senkit nem akarok megbántani egyszerűen leírom a véleményem.engem is idegesítenek akik megpróbálnak megtéríteni,közvetlen környezetemben is van ilyen,de sajnos erőszak erőszakot szül,így igyekszem türelmes lenni velük.Neked is

kívánom,hogy viseld türelemmel továbbra is az ilyen embereket,tudom egyáltalán nem könnyű,de ha látják a példádat,hogy nem vagy velük szemben tolakodó,okoskodó,lenéző,akkor előbb utóbb rá fognak jönni,hogy butaság ahogyan ők viselkednek veled.

2010. okt. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Ahogyan az ateisták között is vannak fanatikusok, úgy a hívők között is! ;-)


Tudod azért fordítottam meg a sorrendet, mert én pont az ellenkezőjével küzdök meg nap mint nap, mint amit te leírtál. Rólam sokan tudják, hogy a Teremtésben hiszek, és az evolúciót tagadom. Szinte minden nap akad valaki, aki a fejemhez vágja, hogy ez milyen hülyeség, és hogy igenis fogadjam el, hogy van evolúció, merthogy ez tudományos tény.


Úgy gondolom mások hitének, gondolkodásmódjának, világszemléletének elfogadása, és tiszteletben tartása intelligencia kérdése és nem attól függ, ki melyik tábort erősíti! Szerintem te is és én is kifogtuk...


Üdv. Péter

2010. okt. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm Péter, én azonban nem vagyok ateista.


Az irritál, hogy két véglet létezik, a hívő és az ateista. Mármint az emberek gondolkodásmódjában.


Én nem akarok beleszólni, mert ez egy olyan dolog, ami túl magas nekem, de sokan, nem tagadják az evolúciót, hanem a hitük részének tekintik. Ergo a világ teremtése az evolúció által. Összekapcsolják a kettőt. Én ebbe jobban nem akarok belemélyedni. Nekem a hit is azért veszélyes, mert sokszor olyan dolgokat feszeget, amit nem lehet felfogni, megérteni.

2010. okt. 4. 09:22
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Véleményem szerint hitetlen ember nem létezik, mindenki hisz valamiben. Valóban a többség hisz Istenben, és az evolócióban is.


Igazad van abban is, hogy ahhoz is hit kell, hogy elfogadj olyan dolgokat, amiket nem látsz, de működnek. Evolúció is létezik un. mikro formájában ami azt jelenti, hogy az élőlények alkalmazkodnak a környezetükhöz és ezáltal - fajon belül - különböző fajták alakulnak ki. Ebben nem is kell hinni, hiszen kézzelfogható, szemmel látható. A hit ahhoz kell hogy valaki elfogadja, hogy évmilliók során ezek a változások az egysejtűből embert csináltak, és hogy az élet véletlenül jött létre "magától".


Én ebben nem hiszek azonban tiszteletben tartom azok világnézetét akik ebben hisznek.


Üdv. Péter

2010. okt. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem értelek. Én hívő vagyok, ráadásul elég komolyan, de soha nem éreztem, hogy más lenne a nyelvem azzal, mint aki nem vallásos. A legjobb barátnőm sem hívő. Ritkán szoktunk erről beszélgetni, ha megkérdezi, erről vagy arról mi a véleményem, elmondom. Ez a megállapításod durva és nagyon bántó általánosítás.
2010. okt. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Akkor bántódj meg, meg, ha úgy tetszik! Tisztelet a kivételnek, és aki nem veszi magára!

Nekem is vannak hívő barátaim, de sosem volt konfliktusunk, hanem tiszteletben tartjuk a másikat. Ha olyan dologban kérdeznek meg, amihez nekem nem lenne szabad értenem - vannak, akik ezt állítják -, én ahhoz is hozzá tudok szólni, és úgy, mintha én is olyan világnézetet látnék, mint ők. Nem tudom máshogy elmondani, de sértődj meg, ha jól esik!

Például volt az a kérdés itt, hogy imádkozni akar, de az ördög ne értse. Én egy teljesen korrekt választ adtam, annak ellenére, hogy nem hiszek például az ördögben, de olyat mondtam, aminek ő, mint hívő hasznát tudja venni.

2010. okt. 4. 10:27
 8/18 anonim ***** válasza:
Látod, te is mondod, hogy vannak hívő barátaid, úgy tűnik, ővelük mégis van közös nyelv.
2010. okt. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem közös nyelv, akkor az ő nyelvüket beszélem.
2010. okt. 4. 12:17
 10/18 anonim ***** válasza:
27%
Csak úgy halkan megjegyzem, hogy az evolúvió bizonyított TÉNY, a kereszténység pedig HIT. Amit hiszel, azt nem tudod, amit kutatásokkal bizonyítottál, azt tudod. A tudás több a hitnél.
2010. okt. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!