Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha szeretnék hinni Istenben,...

Ha szeretnék hinni Istenben, de egyszerűen nem tudok hinni a berögzült tanok miatt, akkor Isten fog tenni valamit, hogy higgyek Istenben, ha valóban akarok hinni?

Figyelt kérdés

2023. febr. 18. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha (kitartoan) kered Ot, akkor igen.
2023. febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Én egész fiatalon, húszas éveim elején tértem meg a katolikus egyházba. Gondolom ha "berögzült tanokra" gondolsz ez az első, ami eszedbe jut. Nekem is ez jutott eszembe. Most viszont, hogy felismertem Istent és feliselmertem úgy, ahogy a katolikus hit bemutatja nem látok berögzült és poros dogmákat. Istent látom és örülök, hogy van ami ilyen részletesen bemutatja, illetve van, amin keresztül Isten folyamatosan kinyilatkoztatja magát megbízható módon.


Azt tudom mondani, hogy imádkozz. Velem ez úgy volt, hogy valahogy megszületett bennem a vágy, hogy meg akarok térni, de nekem is voltak nehézségeim. Azért ha tegnap még röhögtél szegény beszűkült valláskárosultakon és mára pedig el kéne fogadnod mindazt, amit hisznek, az nehéz. Az esetemben húsz év gondolkodása változott meg. Nem könnyű. Fontos, hogy inádkozz a megtérésedért és ne kritikusan állj hozzá az Egyházhoz. A kritikusat úgy értem, hogy zsigerből és csak az érzelmeidre hallgatva elutasítóan. Állj úgy hozzá, hogy meg akarod ismerni, hogy miért hiszi azt, amit és miért mondja azt, amit. Megérteni akard, ne keitizálni. Ez nagyon sokat segít.

2023. febr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha szerencséd van, akkor egy barátod megfenyít. Ha nem, akkor végleg elkárhozol. De ne aggódj. Igaz, hoy örökre borzalmas lesz, de létezni fogsz....
2023. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A berögzült tanok miatt? Ez talán azt jelenti, hogy ellentétes hatást váltott ki benned? Menj saját logikád, megfigyelésed, bizalmad után, keresd őt akkor saját próbáidból, tegyél fel kérdéseket Istennek, jönni fog a válasz.


A hit utja, bizalom, szeretet, hit, végül istennek való odaadás.

2023. febr. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmi sem történik véletlenül Kérdező. Én sem járok misékre. Babaként megkereszteltek, aztán cső. Ennyi a kapcsolatom az egyházzal. Az egyházzal, de nem Istennel. Viszont, amikor megtértem jobb híján a Bibliában és az apokrif iratok olvasása révén igyekeztem közelíteni Istenhez.


Elmélkedtem az olvasottakon. Én viszont nem azt látom, amit a templomba járósok. Persze az is igaz, hogy nekem már bőven akadnak lehetőségeim a templomba járáson és a Biblia olvasáson kívül, hogy közelebb kerüljek Istenhez.


Tulajdonképpen saját tapasztalat alapján kezdtem hinni. Mert a legnagyobb megpróbáltatáskor van az a helyzet, amikor már csak az öngyilkosság segít. Vagy ha az ember letérdel és imádkozik. Hát én ez utóbbit választottam és krisztushoz imádkoztam, hiszen ki más tudna egy halottba életet lehelni, ha nem Ő. Megtette. Hiszek.


Azért van igazság abban is, amit Lucifer írt pár válasszal feljebb. Minden út Rómába vezet, ahogy mondani szokták. Csak az a nem mindegy, hogy Róma felé indul-e az ember vagy az ellenkező irányba.


Nem egyik napról a másikra kezdtem Istenben hinni és nem is egyik napról a másikra váltam tolvajból olyan emberré, aki visszaadja a rosszul elszámolt visszajárót a boltba, amikor neki sincs semmije.


A biblia pedig ott van. Krisztust pedig 4 szemszögből is megismerhetjük. Márk, Máté, Lukács és János szemszögéből.


Talán egy napon majd leszek olyan bátor, hogy besétáljak a templomba, de ma még nem tartok ott. Hátha rám szakadna az egész és az igazakat is betemetné.


Isten szeret téged Kérdező!

"Az Istent szeretőknek minden a javukra válik" (Róma 8,28)

2023. ápr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően nekem elmondom ez hogy működött: megértettem az evangéliumot.


Ami azt jelenti, hogy nem tudunk semmit tenni az üdvösségünkért:


„Hiszen kegyelemből van üdvösségetek hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka; nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék.” ‭‭Efezus‬ ‭2‬:‭8‬-‭9‬


Ha ezt elhiszed és magadévá teszed, hogy Krisztus érted is meghalt, akkor idővel a berögzült tanokkal sem lesz problémád.


Persze minden berögzült tant meg kell vizsgálni a Szentírás fényében.

2023. ápr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy látom, már tett is.

Már akaratlanul is elkezdted elkülöníteni a berögzült "tan"okat, és isten.


Szóval már is az úton vagy. :)))


Várunk haza.

2023. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Igen. Utat mutat.
2023. ápr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!