Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg erősen valószínűsíthet...

Tényleg erősen valószínűsíthető, objektíven nézve, hogy Jézusnak volt felesége?

Figyelt kérdés

Többször hallottam, meg olvastam.


[link]

[link]


De mégis mi alapján?? Nincs rá semmi bizonyíték. Sőt, alapvetően Jézus egy vándortanító volt, aki aszkéta életet élt kora esszénus zsidóihoz hasonlóan, akiknek a rabbijai, tanítói szintén cölibátusban éltek. Miért pont Mária Magdolnát jelölik meg sokan? Az olyan szimpatikus? Jézusnak több női követője is volt...


Vagy ez igazából csak a keresztényellenességből fakad?


Főként keresztények véleménye érdekel, de mások is írhatnak.



2023. febr. 22. 01:19
1 2
 1/14 anonim válasza:
91%

Nem gondolnám, nem hiszem.


Ő Isten.


A véleményem szerint, megtévesztésből mondják ezt.

2023. febr. 22. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem való ide a politika, de most pont passzol a példa: abban nem sikerül dűlőre jutni, hogy a 2006-os öszödi beszéd az egy bátor igazságbeszéd-e, vagy egy sunyi beismerő vallomás inkább, pedig hiteles hangfelvétel van róla.

Hogy mi hogyan történt két évezreddel ezelőtt, azt már nemigen fog kiderülni, minden érintett mondja a magáét vele kapcsolatban, igénye szerint.

2023. febr. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
31%

“ 2006-os öszödi beszéd az egy bátor igazságbeszéd-e, vagy egy sunyi beismerő vallomás inkább, pedig hiteles hangfelvétel van róla.”


Csak meg kéne hallgatni, és nemcsak a KESMA összeollózott felvételeit bekajálni, mint a kacsa a kenyérmorzsát.

2023. febr. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Ez a nézet már a koraközépkorban elkezdett terjedni. A gnosztikus iratok kezdték terjeszteni, hogy feleségül vette Mária Magdolnát. Igazából a gnosztikusoknak erre semmilyen bizonyítéka nem volt. Valószínűleg azért találták ki, mert nem fogadták el, hogy Jézus Isten fia és ezt megpróbálták cáfolni lehetőségük szerint. Ezzel csak az a baj, hogy a Biblia evangéliumai pár száz évvel korábban íródtak. Ha ezeket elfogadjuk mint hiteles, igaz írások, akkor el kell fogadni azt is, hogy Jézus Isten fia volt, aki nem nősült meg, hanem megváltóként meghalt és feltámadt. Ha nem fogadjuk el a négy evangéliumot hiteles írásnak akkor értelmetlen feltételezni, hogy egyáltalán élt Jézus, nincs értelme arról vitatkozni, hogy nősült vagy sem.
2023. febr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mivel a legősibb források szerint nem volt, ezért azt kell feltételezni, hogy valóban nem volt.

Az pedig csak tovább valószínűsíti, hogy vándor tanító volt, fiatalon meghalt, nincsen egyetlen forrás gyermekeiről, stb...


Tehát történelmi szempontokat figyelembe véve, nem volt felesége. S akkor ez most független attól, hogy ki miben hisz, de a keresztény hit szerint sem volt.

2023. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Kiegészíteném az előző válaszadó válaszadását azzal, hogy azon túl, hogy vándortanító volt, előre tudta azt is, hogy meg fogják ölni és a híveit üldözni fogják, így nem is lett volna értelme családot alapítania.
2023. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

Krisztus határozott céllal jött le(született) a földre. A nősülés, családalapítás nem volt a feladatai között.

Ezt a feladatot kapta Atyjától: "De ő így szólt hozzájuk: „Menjünk valahova máshova, a közeli kisvárosokba, hogy ott is PRÉDIKÁLJAK, mert EZÉRT JÖTTEM.” Márk 1:38

Lukács 4:43

" Ő azonban így szólt hozzájuk: „Más városoknak is hirdetnem kell az Isten királyságáról szóló jó hírt, mert ISTEN EZÉRT KÜLDÖTT el.”

János 17:4

"Én megdicsőítettelek a földön, és elvégeztem A MUNKÁT, MELYET NEKEM ADTÁL."


Vagyis beteljesítette a próféciát, amelyet Ézsaiás (61:1) jövendölt Krisztusról: "A legfőbb Úrnak, Jehovának a szelleme van rajtam, mert Jehova felkent, hogy jó hírt hirdessek a szelídeknek. Elküldött, hogy bekötözzem a megtört szívűeket, hogy szabadságot hirdessek a foglyoknak, és hirdessem, hogy a rabok szemei teljesen megnyílnak,"

2023. febr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez a téma vagy kérdés már nagyon-nagyon lerágott csont!!! Végtelen kőrök futása. Azt ajánlom, mielőtt felraktad volna a kérdésedet utána kellett volna nézned az ezzel kapcsolatos témákkal és kérdésekkel. A válaszolók max ismétlik önmagukat. Én nem akartam ismételni önmagam ezért írtam most ezt.


Jézusban Isten lakott testileg. Jézusban lakott az Istenségnek egész teljessége. Nem férfiú gerjedelem által fogant, hanem a Szent Szellem által, így nem is volt benne bűn vagy bűnös vágy, sem paráznaság sem családalapítás gondolata. Ő már 12 évesen tisztában volt saját személyével és élete céljával értelmével, küldetésével, azaz neki az Atya dolgaiban kell foglalatoskodnia!!


Az angyali világban nem házasodnak, nem mennek férjhez stb. nincs párosodás vagy nemi közösülés. Amíg Ádám és Éva meztelenül éltek bűntelenül a paradicsomban, nem volt bűnös gondolatuk, nem volt szégyenérzetük, nem voltak szexuális vágyaik, nem gerjedtek a másik nem intim testrészeire és szemérmére stb.


Jézus tökéletes volt nem volt nemi szexuális vágya sem nők iránt sem férfiak iránt. Akkor ez így most elág konkrét???!!!!

2023. febr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A gnosztikusok a Jin-Jang elmélet szószólói voltak.Vallásbölcseletükben Mária Magdolna ès Jèzus testesítettèk meg ezt a kèt ősprincípíumot.Az hogy házasok voltak az egy metafora amivel ennek a két ősenergiának az elválaszthatatlanságára utalnak.Az hogy szószerint házasok lettek volna azt ezek az iratok sem allítják,de azt igen hogy szoros kapcsolat volt köztük ès ebből egyesek arra aszociálnak hogy talán házasok is lehettek.
2023. febr. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9

Ezt az ostobaságot honnan vetted, hogy Ádámnak és Évának nem voltak szexuális vágyaik a paradicsomban. “Férfiúvá és asszonnyá teremté őket” vagyis volt nemiség. Ráadásul amikor megteremtette őket azt mondta nekik Isten, hogy: “szaporodjatok és sokasodjatok”

2023. febr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!