Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell jó kereszténynek...

Hogyan kell jó kereszténynek lenni? Mi a véleményetek a felnőttként megkeresztelkedőkről?

Figyelt kérdés

2023. márc. 4. 15:59
 1/9 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ez a "jó keresztény" fogalom mega félrevezető szó. Ez a minden héten elmegyek templomba, évente egyszer imádkozom, és nem teszek semmi többet nem igazi Isten előtt kedves viselkedés. Aki felismeri, hogy az Úr az egyetlen és igaz élő Isten, és Jézus Krisztus, az Élő Isten Egy Fia a megváltó, azt Krisztus Szent egyháza befogadja. Az kedves az én álláspontom szerint a Mennyei Atya színe előtt, aki keresi Őt, megtartja parancsait, bűnbánatot tart, és igyekszik a tökéletesedés útjára lépni.


Remélem segítettem,


IstenGyermeke1

2023. márc. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Úgy kell jó kereszténynek lenni, hogy megtartjuk a parancsokat. Ezt maga Jézus mondta többször is, amikor kérdezték Őt. Azt is elmondta, melyik a két legfontosabb parancs.

Ha valaki felnőttként tér meg, akkor felnőttként fog megkeresztelkedni. Ha valakit megkereszteltek gyermekként, akkor már nem kell újra, mert a Biblia szerint a keresztség eltörölhetetlen jegy.

2023. márc. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ment a zöld pipa.
2023. márc. 4. 18:31
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Felnőttként megkeresztelkedőket sosem értettem, mindig arra tudok csak go dolni, hogy valami nagyon félresiklott az életében, válságban van, mankóra van szüksége. Amivel persze nincs baj. Lepontozhattok, csak a véleményem írtam le.
2023. márc. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a véleményetek a felnőttként megkeresztelkedőkről?


Isten hozott!

2023. márc. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
A felnőttként megkeresztelkedőkről az a véleményem, hogy ők csinálják biblikusan, már ha hisznek és megtérnek előbb. ApCsel 2
2023. márc. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 🙏
2023. márc. 5. 07:16
 8/9 KZitus ***** válasza:
64%

Szia

Krisztustól megtanulhatod. Ha azt teszed amit kér tőled, akkor keresztény életet élhetsz.

Jézus Krisztus követőinek a neve, melyet Isten adott nekik:

Cselekedetek 11:26

"Miután megtalálta, elvitte Antiókiába. Egy egész évig velük voltak a gyülekezetben, és igen sok embert tanítottak. Isten irányításának köszönhetően először Antiókiában nevezték a tanítványokat keresztényeknek."

Cselekedetek 26:28 "Agrippa erre ezt mondta Pálnak: „Mindjárt meggyőzöl, és kereszténnyé teszel.”

Miket kér tőled Krisztus? csak éppen érintem:

János 17:3

"Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust."

János 14:15, 21 "Ha szerettek engem, megteszitek, amit parancsolok nektek....Az szeret engem, aki ismeri a parancsaimat, és teljesíti azokat. Aki pedig engem szeret, azt szeretni fogja az én Atyám, és én is szeretni fogom őt, és lehetővé teszem neki, hogy igazán megismerjen.”

Máté 16:24

„Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel a kínoszlopát, és állandóan kövessen engem”

János 13:35

„Arról tudja majd meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van közöttetek”.

2023. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan kell jó kereszténynek lenni?

Szeresd Istent! 😃 Illetve a felebarátaidat. Mindenki mondhat bármit, hogy ezt így még úgy kell csinálni, de a legfőbb parancs mindig a szeretet lesz.


Az, hogy felnőttként keresztelkedtél meg pedig egy nagyon tiszteletre méltó döntés! Én 11 évesen keresztelkedtem meg saját akaratomból. 😊

2023. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!