Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok kiválasztottnak/tö...

A muszlimok kiválasztottnak/többnek gondolják magukat más embereknél (kb mint a zsidók)?

Figyelt kérdés

2023. márc. 15. 17:22
 1/6 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%
Biztos van aki ilyen be képzelt de nem nagyon van rá vallási oka. Az iszlámot bárki fel veheti.
2023. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ennek a Korán versnek az alapján nekem nagyon úgy tűnik:

[link]

2023. márc. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
"98. Al-Baiyina című szúra:7 Akik azonban hisznek [az iszlámban] és jótetteket cselekszenek, azok a TEREMTMÉNYEK JAVA."
2023. márc. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az iszlámban nincs etnikai alapú felsőbbrendűség. Ilyet csak a zsidó és keresztény vallások hirdetnek. Bármilyen bőrszínű, etnikumú ember ugyanúgy muszlim lehet. Annyi viszont igaz hogy az iszlám a hívő muszlimokat jobb embernek tartja másoknál.
2023. márc. 16. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt úgy értelemezem muszlimként, hogy mi muszlimok a saját vallásunkban Istenhez közelebb vagyunk, mint más vallásúak, tehát "többek" vagyunk Isten szemében, mert követjük az Ő tanításait és aszerint élünk.

De ez minden vallásban így van, a vallás követői Isten szemében "többek". Amíg keresztény voltam, ott is így volt ez megfogalmazva és levezetve.

2023. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sunshinedoll ***** válasza:
Mivel az iszlám vallást a legkönnyebb felvenni a három nagy vallás közül,így nem gondolnám, bár biztosan akad olyan, aki ettől érzi magát felsőbbrendűnek.
2023. márc. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!