Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg a Jehova Tanúi tanítás...

Tényleg a Jehova Tanúi tanításai hasonlítanak legjobban az eredeti filozófiai/vallási/egyéb tanításaira a Názáreti Jézus Krisztusnak?

Figyelt kérdés

Én ezt hallottam, és azt, hogy nyilvánvalóan ez az eredeti tan, amit később eltorzítottak, és a római/görög katolikusok, ortodoxok és a hagyományos protestáns egyházak a mai napig tulajdonképpen tévtanokat hirdető, babiloni, bűnös, torzított egyházak, amelyeknek semmi közük a Názáreti Jézus eredeti tanaihoz. (Egyébként hasonlót nagyon vallásellenes antiteistától is hallottam.)


Igaz ez?



2023. márc. 17. 18:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
És ugye nyilván nem lesz ugyan az az Usába mint ahogy Indiában, mint ahogy hiába van itt Amcsi baptista, attól a magyaroknál eléggé más a baptizmus, ez valahol az emberek alap szokásaitól függ.
2023. márc. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Vidiripi


- Kérdező!


Nem! Jehova Tanúi tanításai egyértelműen nem hasonlítanak a legjobban. Sőt nem egy olyan tanításuk is van amely még csak köszönő viszonyban sincs a Jézus által tanítottakkal.

- Először is a szervezetük az Őrtorony szervezet kijelenti magáról hogy Isten szócsöve. Jézus nem tanított soha olyasmit hogy Istennek lesz majd egy szócsöve szervezet formájában.

Ugyan akkor a szervezet azt is kijelenti magáról hogy nem iheletett.

- Ellentmondás! Hogyan lehetne Isten szócsöve ha nem ihletett?

2023. márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintük jobb meghalni mint hogy vért kapj. Egyesek szerint a sós víz is helyettesíti a vért..
2023. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
12 Pápa is azt mondja, sőt Isten földi helytartója. Meg úgy kb az összes vallás
2023. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!