Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények mire értik...

A keresztények mire értik azt, hogy elutasítottság?

Figyelt kérdés

2023. márc. 25. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Ugyanarra, amire a nem keresztények.


Miről van szó?

2023. márc. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az ember nem elég jó valakinek. Nem megfelelő valakinek.

Az elutasítás emberi cselekedet. Az emberek tudnak elutasítók lenni. Gondolj bele, sokszor még csak meg sem hallgatjuk embertársunkat, sőt el sem olvassuk végig a válaszát, hiszen az nekünk túl hosszúnak, túl bonyolultnak tűnik. A legjobb példa talán itt egy terjedelmes válasz, ami amúgy mindent rendbe rak, mindent elmagyaráz, csak sokan elutasítják, mert nincs idejük elolvasni. Itt gyakorin én is estem, sőt esek néha ebbe a hibába. Vannak, akik le is pontozzák a hosszú választ, mondván, hogy ez túl hosszú, biztos csak amolyan magyarázkodás.


Na de keresztényeknek szól a kérdés, tehát ideje behívnom Istent is a válaszomba:


Ott van a Messiás. Mi keresztények elfogadjuk, hogy Jézus a Messiás, sőt néhányan ezen még tovább is megyünk és ki merjük mondani, le merjük írni, hogy Jézus a Krisztus Názáretből, aki amúgy Betlehemben született: Isten.


Én ezt mondom, de ateisták és némely keresztény ágazat hívei ezt elutasítják. Sőt felvetik a kérdést hogy egyáltalán létezett e a Megváltó.


De ott van Jézus, aki nem utasított el senkit, aki hozzá ment. Esetleg felhívta a figyelmet, hogy a hozzá igyekvő biztos ezt akarja-e, mert azzal szembe megy korábbi hitével is akár, de aki valóban Jézust választotta, az nem került elutasításra. Sőt, még a vele kötekedőket és őt próbára tevőket sem utasította el, hiszen meghallgatta őket. Sőt legtöbbször meg is felelt nekik a kérdésükre a legtöbb esetben olyan válasszal, melyre köpni-nyelni nem tudtak. De ők elutasították és eltervezték megölését.


De Isten ugyanígy nem utasít el senkit sem. Meghallgat, bármi mondandód is legyen számára. Sőt, válaszol is. Az pedig a te elutasításodat jelzi, ha nem akarod meghallani a válaszát vagy esetleg semmibe veszed. Ha segítséget kérsz az úrtól, akkor Ő biztosan nem utasít el. Nyílván nem fog mindenkinek lottónyereményt osztogatni, aki azt kéri tőle segítségül. A lottónyertesek egy része csúnya véget is ér. Nem, Isten küld segítőtársat, emberi szövetségest vagy útmutatót. Mert ő úgy segít, hogy neked hosszú távon életed lehessen, akár örök életed, nem pedig úgy, ahogy kéred, hogy a nyereményfelvétel után halálra idd magad vagy rommá lőve magad sóvárgó narkóssá válj, akinek utolsó gondolata, hogy segítséget kérhet az Úrtól.

Isten nem utasít el senkit, de Istent nagyon sokan elutasítják.


Én keresztény szemmel vizsgálva a kérdést arra jutottam, ha Jézus Isten megtestesítője volt is, sőt, ha csak egyszerű ember is volt is egyedüliként volt képes ábrázolni Istent születésétől egészen a halálával. A magatartása mindenképpen hűen ábrázolja Istent . Magatartásában pedig legfeljebb a báránybőrbe bújt farkasokat utasította el.

De amikor úgy mentek ezek hozzá, mint árulói felfegyverkezve igazi arcukat mutatva, akkor már őket sem utasította el. ,,Én vagyok az, akit kerestek"

Ezt mondta nekik. Azok meg földre estek ettől a mondattól, hiszen eszükbe sem jutott, hogy az őszinteséggel elérik céljukat és elfogják Istent. Persze Istennek van humorérzéke, feltámasztotta Jézust és hát történt, ami történt az őt keresztre feszítőkkel, akik elutasították őt. 100 évig sem maradt fent a nevük, noha Jézus neve 2000 év elteltével tisztábban cseng, mint bármikor ezelőtt.


Az elutasítottság egy állapot. Akár évezredekig fent maradhat. De az elutasítás a kiváltó oka ennek az állapotnak. Jól látható a történelemben, hogy az elutasítás önmagában romboló és pusztító is lehet. Viszont megvan az ellentétje is: ELFOGADÁS. Na ez az, ami teremtő.

2023. márc. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a Mestert nem kímélték, hanem keresztre feszítették, vajon mit tesz a világ a tanítványaikkal, gyermekeivel???


Jn.15,18. Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti nálatoknál.

Jn.15,20. Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd.


És sajnos eljön az idő hamarosan. A kereszténység háttérbe szorul, erről ír Pál.


2Thess.2,7. Működik ugyan már a törvényszegés titkos bűne: csakhogy annak, a ki azt még most visszatartja, félre kell az útból tolatnia.


A kereszténységet a keresztény hitvallást szépen lassan félretolják az útból. Ehhez minden eszközt bevetnek. Hamis tanításokat, illegális arab migránsok betelepítését, a kereszténység jelképeit és szimbólumait eltüntetik, megszüntetik, mert sértik az arab vallást, a Vatikánba olyan Pápát helyeznek, aki ezeknek enged és lefekszik mint pl. Ferenc Pápa, aki szerint jöhetnek az arab illegális migránsok, jöhetnek az erkölcstelenségek LMBTQ, fajtalanság és erkölcstelenség, paráznaság stb.


Előbb-utóbb főleg az Antikrisztus megjelenésekor kiszélesedik és elhatalmaskodik az igazhitű keresztények üldöztetése. Oly annyira, hogy a nagy egyház Pápai vezetősége is lepaktál a világ vezető politikusaival és ő is üldözni fogja az igazakat. Hatalmas szakadás lesz az Egyházban.


2Thess.2,3. Ne csaljon meg titeket senki semmiképen. Mert nem jön az el addig, mígnem bekövetkezik elébb a szakadás, és megjelenik a bűn embere, a veszedelemnek fia,


Jel.17;

1. És jöve egy a hét angyal közül, a kinél a hét pohár vala, és szóla velem, mondván nékem: Jövel, és megmutatom néked a nagy paráznának kárhoztatását, a ki a sok vizen ül;

2. A kivel paráználkodtak a föld királyai, és az ő paráznaságának borával megrészegedtek a föld lakosai.

3. És lélekben elvitt engem egy pusztába és láték egy asszonyt ülni egy veres fenevadon, a mely teljes vala káromlásnak neveivel, a melynek hét feje és tíz szarva vala.

4. Öltözött vala pedig az asszony bíborba és skárlátba, és megékesíttetett vala aranynyal és drágakővel és gyöngyökkel, kezében egy aranypohár vala, tele útálatosságokkal és az ő paráznaságának tisztátalanságával,

5. És az ő homlokára egy név vala írva: Titok; a nagy Babilon, a paráznáknak és a föld útálatosságainak anyja.

6. És látám, hogy az asszony részeg vala a szentek vérétől és a Jézus bizonyságtevőinek vérétől; és nagy csodálkozással csodálkozám, mikor látám őt.


Röviden szólva az igaz keresztény hitvallás elutasított lesz a világ részről.


Jel.12,17. Megharagvék azért a sárkány az asszonyra, és elméne, hogy hadakozzék egyebekkel az ő magvából valókkal, az Isten parancsolatainak megőrzőivel, és a kiknél vala a Jézus Krisztus bizonyságtétele;

Jel.20,4. És láték királyiszékeket, és leülének azokra, és adaték nékik ítélettétel; és látám azoknak lelkeit, a kiknek fejöket vették a Jézus bizonyságtételéért és az Isten beszédéért, és a kik nem imádták a fenevadat, sem annak képét, és nem vették annak bélyegét homlokukra és kezeikre; és éltek és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig.

Mt.24,9. Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért.

Mk.13,9. Nyomorúságoknak kezdetei ezek. Ti pedig vigyázzatok magatokra: mert törvényszékeknek adnak át titeket, és gyülekezetekben vernek meg titeket, és helytartók és királyok elé állítanak én érettem, bizonyságul ő nékik.

Mt.24,21. Mert akkor nagy nyomorúság lesz, a milyen nem volt a világ kezdete óta mind ez ideig, és nem is lesz soha.

Mk.13,19. Mert azok a napok olyan nyomorúságosak lesznek, a milyenek a világ kezdete óta, a melyet Isten teremtett, mind ez ideig nem voltak, és nem is lesznek.


Tehát szépen lassan a kérdés alapja és tárgya szép lassan be fog következni.

2023. márc. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 NTBS ***** válasza:
Nem hallgatják meg őket.
2023. márc. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!