Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A gazdagok (van mondjuk...

A gazdagok (van mondjuk 10millió +)mind a pokolra kerülnek?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 11. 11:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Baromság az egész,nem tudom ki írta át a bibliát,de ha ez mondjuk igaz is Jézus is kitörölhetné a sok hirtelen jött "középosztálybelivel" aki hozzáértés híján vagy gyorsan elverné amit kapott,vagy mohóságában elvenné a szomszédét is...jobb esetben szétosztásnál mindenkinek lenne egy lakájos kunyhója kecskékkel és tehenekkel de mire menne vele?Mindjárt világbéke?

A pénz egy eszköz és a legnagyobb kihívás,meg kell tanulni vele jól bánni és akinek sikerült,annak a tudását pedig tovább adni..

Nem a mai egyenlőtlen papírfüggő társadalmunkra gondolok...


Ezoterikus értelemben a pénz olyan,mint az energia aminek áramolnia kell az életedben...ha ez a terület elapad (mert félsz attól,hogy elveszíted) akkor jönnek a belső,külső konfliktusok...

A pokol egy "állapot"..

2023. ápr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
50%
Bp kertvárosban vagyok 4 emeletes panelépület,2 szobás lakások 46 milliónál kezdődnek..
2023. ápr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Majd kiderül ki hova kerül ha meghalunk. Vagy nem. Ez nagy meglepetés lesz. Gazdagnak szegénynek egyaránt.
2023. ápr. 11. 14:31
 14/20 A kérdező kommentje:
Sok NER lovag sem viszi el a hátán a halálba. A lélek egyedül amit a túlvilágra viszünk magunkban.
2023. ápr. 11. 14:33
 15/20 anonim ***** válasza:
75%
Minden szegény ezzel áltatja magát...
2023. ápr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15: Meg a letisztult konzekvenciákat..ezzel-azzal..
2023. ápr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Igen meg a gazdagok is hogy áhh dehogy ez hülyeség.


Az igazság odaát lesz emberek.

2023. ápr. 11. 14:51
 18/20 anonim ***** válasza:
55%
Na ha a ner-es ronda ge*ik nem kapják meg méltó büntetésüket akkor soha tobbe nem hiszek sem karmaban, sem semmiben
2023. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A gazdagság, azaz ezo nyelven a "bőség" egyáltalán nem egy ördögtől való és ellenszenvezendő dolog. Eleve relatív fogalom.

A pénz, ezáltal a vagyon egy úgynevezett "tárolt energia". Az egész Univerzum energiákból áll és az energiákat áramoltatni kell. Azaz aki jól áramoltat, annak egyre több jön vissza. Ez miért lenne baj? Azt csak valami manipulatív, hataloméhes barom találhatta ki, hogy Jézusra hivatkozva démonizálja a bőséget és a szűk, szegény állapotot emelje piedesztálra. Ha megnézzük, a keleti filozófiák és tanok (pl ZEN) is azt hirdetik, hogy szüntesd meg a szenvedést minden élőnek, önmagadat is beleértve. Tehát a szenvedés nem erény, hanem butaság, tudatlanság. A szegénység pedig szenvedéssel teli. Egyetlen "istenség" vagy teremtő nem várná el a teremtettjeitől, hogy szarul éljenek. Ez kb olyan, mintha a kutyádat vagy a gyerekedet akarnád száraz kenyéren és vizen éltetni, ahelyett, hogy mindent meg akarnál adni neki.


Bűn az a gazdagság, amit másoknak okozott szenvedés által halmozol fel. Ilyen a rablógyilkosság, rablás, lopás, csalás, törvényes, de etikátlan kisemmizés stb stb. De ha valaki sokat dolgozik, vagy ügyesen, jól forgatja a vagyonát, az miért lenne rosszabb annál, aki tátott szájjal él a világban és semmire sem viszi?


Példa: átlagos családban nőttem fel. Aztán a 89-90 körüli rendszerváltás bő huszonéve nagyon felvitte a dolgunkat. Aztán a 2008-as világválság után olyan csöves lettem, mint a kukorica. Aztán stagnáltam a csóró és az átlagos között évekig. Majd az élet hozott egy lehetőséget, csakis a saját kitartásomnak és munkabírásomnak köszönhetően elkezdtem átlag felett keresni. Ki tudtam nullázni egy elbaltázott svájcifrank hitel miatti végrehajtást, jelenleg nincs tartozásom, hitelem, van két darab autóm, az egyik elég komoly értékű, van egy lakásom, van két telkem, semelyiken nincs je jelzálog, sem hitel, mindenem KP-ért van. A mai magyar átlag felett élek, de nem mások kárára. Max a saját szabadidőm kárára, mert nagyon sokat dolgozom.


Namost! Rossz ember lennék ettől? (Gazdag is max az űbercsórókhoz képest vagyok, az átlagnál picit vagyok feljebb, az igazi gazdagokhoz képest meg egy kispályás senki vagyok.)

2023. ápr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ja, mert, aki nem NER-es, az mind áldott jó ember :DDDDDDD Az emberek nagy része nagyon messze áll a jóságtól.
2023. ápr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!