Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia. Mit jelent ez az ige?...

Biblia. Mit jelent ez az ige? Ésa. 66.17. "A kik magokat megszentelik és mossák a bálvány kertekért, egy pap megett, a középen; a kik disznóhúst esznek és férget és egeret, együtt pusztulnak el mind, mondja az Úr."

Figyelt kérdés

2023. máj. 4. 12:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Az idézet a Biblia Ószövetségének egyik részére utal, és a próféta az általa megjövendölt ítéletre utal, amely azokat sújtja, akik "megszentelik" magukat, de azáltal, hogy továbbra is bálványokért áldoznak és disznóhúst esznek, megszegik az Úr törvényeit.
2023. máj. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
72%

A jw.org Ézsaiás próféciája világosság az egész emberiségnek II. kötet 28. fejezet Világosság a nemzeteknek c. rész elemzi az írást.

Az Új Világ fordítás szerint kicsit érthetőbb az idézett vers: "kik megszentelik és megtisztítják magukat, hogy bemenjenek a kertekbe, követve azt, aki középen van, akik megeszik a disznóhúst, az utálatosságokat és az egeret, azok együtt pusztulnak el mind” – jelenti ki Jehova."


Sajnos a zsidók ebben az időben nem a tiszta imádatra készültek fel, hanem különféle pogány rítusokba mentek bele. Ennek a része volt, hogy a mózesi törvény szerint tisztátalan állatok húsát fogyasztották, ami utálatos volt Isten előtt.


Innen vettem:

[link]


Nem könnyű bibliavers amit kiválasztottál, sokan átlapozzák, ha ilyet olvasnak. Őszinte érdeklődésre és alázatra vall az érdeklődésed. Én nagyon szeretem a bibliát tanulmányozni, és jó érzés az építő gondolatcsere egy-egy témában.

2023. máj. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!