Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Jézus kinézete...

Keresztények! Jézus kinézete tényleg nagyon régi pogány istenek ábrázolásaiból ered? Tudtátok?

Figyelt kérdés

Interneten olvastam, hogy valójában eredetileg Jézust rövid, a rómaiak és a görögök körében megszokott hajjal, borotvált arccal ábrázolták legelőször Szíriában, és később, pogány istenek mintájára lett olyan, mint most. Például Zeusz, Szerápisz, Poszeidón, Hádész, meg Aszklépiosz. Ők voltak szakállasak és hosszú hajúak. Jézus, meg az angyalok a glóriáikat valószínűleg Mithrásztól, Sol Invictustól, Apollóntól, meg Rétől kapták.


És a pogányság tulajdonképpen Jézus személyében tovább él.


Tudtátok? Igaz ez?



2023. máj. 18. 01:12
1 2
 1/12 tgt ***** válasza:
0%
Így nézhetett ki: [link]
2023. máj. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
92%

A mai ábrázolásának a gyökere a középkorig vezethető vissza, akkoriban nem a valósághű ábrázolásra törekedtek, hanem egy idealisztikus képet próbáltak festeni róla.

Keresztényként szerintem amúgy teljesen mindegy, hogy nézett ki, a tanításai a meghatározók :)

A pogányság pedig legfeljebb a hagyományos ábrázolásában él

csak tovább :)

2023. máj. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

#1


Nem úgy nézett ki.

Ez a rekonstruált kép, ami terjed a neten, pontatlan. Nem felel meg azoknak az infóknak, amit tudunk a korabeli emberekről, sem a korai egyházi ábrázolasoknak. Ráadásul aki ezt csinálta, kevés forrást használt fel.


Itt le van írva hosszan, forrásokat felhasználva, hogy milyen lejetett Jézus, és van ott is egy rekonstruált kép is, ami jóval közelebb áll a valósághoz, mint amit te mutatsz:


[link]


Az általad mutatott képről is kiderül a linken, hogy az lényegében a Neandervölgyi ember ábrázolása...


(egy ateista)

2023. máj. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 KZitus ***** válasza:
35%

Szia

Mivel Krisztus tökéletes ember volt, semmi köze nem lehetett ahhoz, amit "pogánynak" neveznek, neveztek. Tökéletes zsidó férfi kinézete volt. Ahhoz semmi köze nincsen ahhoz sem, az emberek milyen hazugságokat találnak ki róla(ami nincsen benne a Bibliában).

Neki ez volt az irányadó mértéke kinézetben, beszédben és viselkedésben: "Jézus ezt mondta nekik: „Az én eledelem az, hogy cselekedjem az akaratát annak, aki küldött engem, és hogy elvégezzem a munkáját." János 4:34

János 6:38

"Mert én nem azért jöttem le az égből, hogy a saját akaratomat cselekedjem, hanem annak az akaratát, aki küldött engem."

2023. máj. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

#1.

Szinte bizonyos, hogy nem úgy nézett ki. A képen leginkább egy neandervölgyi embert láthatunk, de a leírt tulajdonságai alapján még közülük is kirívóan kitűnt volna, például a még közöttük is alacsony magasságával, náluk ugyanis az átlagos férfimagasság kb. 165 cm volt.


Láttam egy válaszoló már csatolt egy egyébként elég jó cikket a témához.


[link]


A történeti Jézus kinézetére néhány valós, történelmi alapú, reális elképzelés:

[link]

[link]

[link]


Jézus valószínűleg külsőre tipikus zsidó férfi lehetett, hisz a Biblia és a Biblián kívüli források szerint is zsidó származású volt. Valószínűleg hasonlított valamilyen szinten a mai zsidó nemzetiségű emberekhez, akik kevésbé keveredtek az indoeurópai népekkel (pl.: mizrahi zsidók, jemeni zsidók, szamaritánusok, bizonyos szefárd zsidók stb.), bár Jézus felmenői között is lehettek akár indoeurópai (pl.: görögök, latinok, perzsák, vagy kis-ázsiaiak), esetleg észak-afrikai (pl. egyiptomiak) származású emberek, hisz a Biblia nem részletezi több ezer évre visszamenőleg egyesével a felmenőket, és a zsidó/izraelita/héber történelem, illetve a térség, mint Levante, illetve a Kánaán délebbi és középső részének történelme is elég viharos volt, ugyanakkor ez egyáltalán nem biztos, sőt. Valószínűleg hasonlíthatott valamennyire a ma ott élő arab, asszír, arámi stb. emberekre is, hisz azonos közegről beszélünk.


Askenázi zsidó férfi: [link]

Szefárd zsidó férfi: [link]

Szamaritánusok: [link]

Asszír férfi: [link]


Érdekel a történelem, a vallás és a genetika.

2023. máj. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#2.

Hasonlít. Nemde?

[link]


Jézus is hasonlóan néz ki.

2023. máj. 18. 16:44
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Próbálj meg gondolkodni egy kicsit kérdező, még ha nehezen is megy. Arról nem beszélve, hogy a kérdésed ál kérdés, mivel te magad válaszoltad meg, ezt pedig tiltja az oldal szabályzata.


Egyik egyébként ateista hozzászóló linkelt egy leírt, azon a következő képet találtam:

[link]


A bal első egy galileai zsidót ábrázol Krisztus korából, milyen meglepő, Jézus is onnan származott.


A görögök szerinted kikről mintázták isteneiket? Saját magukról. Én nagy különbséget nem látok a fentebb linkelt korabeli zsidó férfi és egy korabeli görög férfi vagy éppen az általad linkelt Zeusz ábrázolás között.


Ha te igen, akkor írass fel szemüveget magadnak :)


Egyébként nem láttam még olyan Jézus-ábrázolást, ahol akkora szakállat tettek volna neki. Javaslom, hogy írd be google-be, hogy "Jézus", majd menj a találatoknál a "képek"-re és nézd meg.

2023. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7.

Hol válaszoltam meg magam?

2023. máj. 18. 18:17
 9/12 anonim ***** válasza:

#8

Már rögtön a kérdésedben, amikor kérdésnek álcázva állítasz valamit, majd vissza is kérdezel, hogy tudtuk-e.

2023. máj. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#2.

Hol középkori például a 4. század eleje? Ugyanis azóta terjedt el egyre szélesebb körben a hosszú hajú, szakállas Jézus.

2023. máj. 18. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!