Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan viszonyulnak az Istenhi...

Hogyan viszonyulnak az Istenhitűek a testben áramló energiafolyamatokhoz?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert ez egy olyan tapasztalás amihez nem kell hit. Nem kell sokat gyakorolni ahhoz, hogy valaki megtapasztalja ezt az energiaáramlást. Pár éve meditálok és az elmélyülés egy bizonyos szintjén a figyelem annyira finom lesz, hogy megjelenik ez a tapasztalás. Két energia kör van, az egyik az alsó a másik pedig a felső testben. Hátul a gerincen halad felfelé és elől lefelé a lábak irányába és ugyan így a lábakban, hátul fel, elől le. Ez az energia irányítható és a tudatosság még tisztább és stabilabb lesz, tehát felhasználható. A taoisták ismerik, ők tűzkörnek nevezik, a jógások pedig talán Kundalíninek de az lehet, hogy más. Az Istenhitűek megtalálták már? Elnevezték valaminek?

2023. máj. 19. 10:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Tenketsu pontok. Hát persze!
2023. máj. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A tenketsu pontok már központok ahol ez az energia ha áthalad akkor megtisztítja őket. Viszont ez sem az Istenhitű vallások közé tartozik hanem a japán ninja hagyomány része.
2023. máj. 19. 10:33
 3/22 A kérdező kommentje:

Innen indult ki a kérdésem:


“Hallgatni Isten szavait a csendben”


Hasonlít a meditációhoz, amelynek célja a csendben való áhítatos figyelem, amely során az egyén az Isten jelenlétére összpontosít és várja, hogy meghallja az ő szavait vagy útmutatásait.


A keresztény vallásban ezt a gyakorlatot gyakran imádságos csend és szemlélődés formájában alkalmazzák. Az imádkozó az elméjében, a szívben és a lelkében elcsendesül, és arra vár, hogy Isten beszéljen hozzá. Az imádságos csend segít a hívőknek abban, hogy elengedjék a mindennapi problémáikat, és az Isten jelenlétére összpontosítsanak.


Ez a gyakorlat személyes élményen alapul, és számos vallási vezető azt tanítja, hogy keresztény hívőknek rendszeresen részt kell venniük az ilyen típusú imádságos csend gyakorlásában, hogy elmélyítsék a kapcsolatot Istennel és jobban megértsék az ő akaratát.



Ezt gyakorolják a buddhisták is csak más a körítés.

2023. máj. 19. 10:44
 4/22 A kérdező kommentje:
Ezt a csendet*
2023. máj. 19. 10:48
 5/22 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
A testünkben tényleg vannak energiák, amik bennünk áramlanak. Ez tudományos tény. Hogy ezek mennyire össze egyeztethető azzal amit mondasz, azt nem tudom, de nem megy szembe a vallásunkkal. Szóval simán egyetérthetünk vele, nem?
2023. máj. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nemtudom. A tudományt hagyjuk szerintem. Ha pl egy keresztény gyakorló is volt már ilyen szelíd kapcsolatban a testével (isten teremtésével) akkor biztos megtapasztalta. Nade vajon levan ez írva valahol? Vagy ez már titkos tanításnak számít? Mivel nem nagyon van szó róla.
2023. máj. 19. 11:20
 7/22 anonim ***** válasza:
Miért érdekel, hogy hittel rendelkezők mit csinálnak? Kérlek előre haladj, ne hátra nézz.
2023. máj. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Én hívő vagyok és tudom, hogy vannak a testünkben energiák, például a különböző receptorok közt kis energiaimpulzusok közvetítik az információt, az agyunk neuronhálózata kész csoda ilyen szempontból, annyi energiaáramlás van benne.
2023. máj. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nem hiszem.

A csendes, kontemplatív ima (amit a 3-ban leírtál) teljesen más, mint a "testben áramló energiafolyamatok", amelyek "felhasználhatók".


"Az Istenhitűek megtalálták már? Elnevezték valaminek?"

Ezt úgy mondod, mintha ez tény lenne, és csak idő kérdése.

De ne "hagyjuk a tudományt" szerintem: ha ez az energiaáramlás tény és mérhető, és nem kell benne hinni, akkor a tudomány megtalálja.

2023. máj. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Mint mindenki más,,,, elismerik azt ha valamire a tudomány azt mondja, hogy van és létezik pl ahogy 8 is irja, én is hivő vagyok de semmi bajom a tudománnyal. (még érdekel is)
2023. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!