Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz lenne, hogy Allah egy...

Igaz lenne, hogy Allah egy nagyon ősi iszlám előtti arab, pogány istenségből származik, és eredetileg három lánya volt?

Figyelt kérdés

Olvastam interneten, hogy sokak szerint már nagyon régen Mohamed előtt imádták a panteon részeként. Mohamed pusztán a sokistenhitből kiemelte, és egyedüli istennek tette meg az összes közül. Valójában az arab politeizmus teremtő istensége volt. Három lánya volt: Al-Lat, Al-Uzza és Manat.

Olyat is olvastam, hogy valójában azonos Huballal, és neki volt egy díszítő jelzője.

Ugyanakkor azt is olvastam, hogy egyetlen róla készült bálványt, vagy neki szentelt szimbólumot, vagy bármi egyebet sem találtak régészetileg. Maga a név is az Al-Ilah, vagyis "az Isten" kifejezésből származik. Viszont ilyen nevű főistenek, meg égatyák voltak más szemita mitológiákban is (pl.: Ilu, Il, El, Enil stb.).


Igaz ez? Tényleg Allah egy pogány istenség volt? Tényleg valójában az iszlám is a pogányságtól vette át még az Istenét is?



2023. máj. 30. 17:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor Joseph Lumbard, a klasszikus iszlám professzora radikálisan elzárkózott, hogy az ötlet "nemcsak a muszlimokat sérti, hanem az arab keresztényeket is, akik az "Allah" nevet használják Istenre."
2023. máj. 30. 17:59
 2/6 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
44%

"Olyat is olvastam, hogy valójában azonos Huballal, és neki volt egy díszítő jelzője."


Ez még a pogányság korában sem volt igy.


Egyébként az ugy volt hogy Izsák leszármazottjai isten mellé (akit Allahnak, azaz "Az isten" vagy "Egy isten" hivtak arabul, héberül elohimnak) raktak más isteneket késöbb. Is igen, azt a másik hármat akkoriban elkezdték isten lányainak hivni, amit a Korán kritizált.


De amugy kerüld az ilyen forumokat. Van ahol halálkomolyan le írják hogy Hóruszt keresztre feszitették, is a keresztények onnan vették át...

2023. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
44%

Javitás.


Nem Iszák, hanem Izmael.

2023. máj. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Persze, hogy igaz. Isten létezett az iszlám előtt is, csak azok a népek más névvel illették.
2023. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem, Mohamed Istent a zsidó-keresztény hitvilágból vette át, még csak nevet se kellett kitalálni, mert az arab keresztények már évszázadok óta használták. Az igaz, hogy az iszlám hitvilágban vannak mitologikus régi arab elemek is, mint a dzsinnek, de Isten személye nem innen került át.
2023. máj. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Allah + pápa = 3 apáca
2023. máj. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!