Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Énekek éneke 5. fejezet 2....

Az Énekek éneke 5. fejezet 2. versétől a lány/nő maszturbál is az ágyon, és ezért a szöveg nem ítéli el? Akkor mégsem lenne bűn?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


Mindenesetre eléggé érdekes helyzet... Levetkőzött, az ágyban volt, arról ábrándozott hogy a szeretője van az ajtóban és csöpögött az ujjairól a mirha (ami ugye egy nagyon finom olaj, amit bár használtak füstölőnek is, főként illatszer volt). Olvastam több helyen, hogy valójában finoman írja le a szöveg, hogy erotikus álma volt és maszturbált.


[link]

[link]

[link]

Stb.


Tényleg valójában nem lenne bűn, és a szöveg is erről írna, mint az erotika/romantika egyik normális aspektusáról?



2023. jún. 3. 18:03
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
48%
Hol olvastad, hogy maszturbál?
2023. jún. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

#1.

Többek között a mellékelt linkeken. De a szöveg is eléggé úgy tűnik...

2023. jún. 3. 18:58
 3/42 tgt ***** válasza:
11%
Igen, maszturbál. Elég egyértelmű.
2023. jún. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
33%

Kedvesem benyújtotta kezét a nyíláson, erre megremegett a bensőm. Fölkeltem, hogy (ajtót) nyissak kedvesemnek. Kezemről, ujjamról mirha csepegett, rá a zárnak reteszére.


Hát... ez eléggé annak tűnik.

2023. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
42%

Elolvastam, de én nem láttam bele, hogy maszturbált volna.


"Levetkőzött, az ágyban volt, arról ábrándozott hogy a szeretője van az ajtóban és csöpögött az ujjairól a mirha"

Én az alábbi rész alapján úgy értelmezem, hogy aludt és felébredt erre:

"Aludtam, de szívem ébren volt.

Hallga! A kedvesem zörget!"


Ha tovább olvasunk, pedig még inkább megbizonyosodhatunk erről:

"Ott találtak engem a várost járó őrök;

ütöttek, sebesre vertek,

elvették tőlem leplemet a falak őrei."


Utcalánynak nézték és jól meg is verték.


A mirha luxuscikk volt, gyógyászati hatása miatt is alkalmazták.


Ha az általad belelátott verzió lenne igaz (én kétlem), akkor se lehetne ezt a következtetést levonni:

"Tényleg valójában nem lenne bűn, és a szöveg is erről írna, mint az erotika/romantika egyik normális aspektusáról?"


Volt olyan bibliai király, akinek rengeteg ágyasa volt, akkor az se lenne bűn? Nyilván az.

2023. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
23%
Jaj de birizgálja a kis lelketeket a láncaitok. Xd
2023. jún. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 tgt ***** válasza:
23%
A prűd keresztényeket mindig is zavarta az Énekek éneke burjánzó életigenlése és erotikája. De hát nincs mit tenni, kedves prűd felebarátaim: ez a szöveg a Bibliában van. A vőlegényére vágyó és közben maszturbáló lány pedig semmiféle bűnt nem követett el ezzel a cselekedetével.
2023. jún. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
30%
Nehogy már még maszturbálni is bűn legyen!
2023. jún. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 tgt ***** válasza:
19%

5-ös:

Azt írod: "Volt olyan bibliai király, akinek rengeteg ágyasa volt, akkor az se lenne bűn? Nyilván az."


Nyilván nem az. Az ószövetségi időkben a többnejűség megengedett volt.

2023. jún. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
21%

#9

Mint írtam, ágyasa volt sok, nem (csak) felesége. A többnejűség valamilyen szinten megengedett volt, ágyasokat tartani viszont nem. De Krisztus a poligámia fertőjét is helyre tette és megerősítette a teremtésbeli rendet, miszerint Isten a házasságon egy férfi és egy nő kapcsolataként tartja helyesnek, melyben a két test (nem három, nem négy vagy több) eggyé lesz.

De hasonló volt a válással is, amit Isten egy ideig eltűrt a zsidók nyakassága miatt, viszont Jézus helyreállította az eredendően jó állapotot és megtiltotta. Bár ebben sincs újdonság, az Ószövetségben is olvashatjuk, hogy a válás utálatos dolog Isten szemében.

2023. jún. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!