Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik Istent ajánlott választ...

Melyik Istent ajánlott választani az Ábrahámi vallások istenei közül? - előnyök és hátrányok?

Figyelt kérdés

2023. júl. 10. 02:46
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Te már az istenekből is előnyöket akarsz húzni? Azt hiszem, ők nem korruptak, nem tudod lefizetni őket holmi előnyökért.
2023. júl. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 KZitus ***** válasza:

Szia

Ábrahámnak egyetlen Istene volt. Ez a Teremtő Isten ezt mondta Ábrahámnak: "Amikor Ábrám 99 éves volt, Jehova megjelent neki, és ezt mondta: „Én vagyok a mindenható Isten. Élj az akaratommal összhangban(járj előttem), és légy feddhetetlen!" 1Mózes 17:1

Ábrahám mindenben követte Istene utasításait. Teremtője egy szövetséggel jutalmazta meg, amely szövetség ma is érvényben van: "Jehova angyala másodszor is szólt az égből Ábrahámhoz: „Ez Jehova kijelentése: »Magamra esküszöm, hogy amiért így cselekedtél, és nem tagadtad meg tőlem a fiadat, a te egyetlenedet, bizony megáldalak téged, és sok utódot adok neked. Annyian lesznek, mint az ég csillagai, és mint a homokszemek a tengerparton. Az utódod birtokba fogja venni az ellenségei kapuját. És az utódod által nyer áldást a föld minden nemzete, mert hallgattál a szavamra.«” 1Mózes 22:15-18

Ábrahámnak az egyetlen Teremtő Isten volt az Istene, Jehova. Jehova ezt íratta le magáról: "Én vagyok Jehova. Ez a nevem. Senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott bálványoknak. Az első dolgok megtörténtek, és most újakat hirdetek. Még mielőtt elkezdődnek, elmondom nektek.”

2023. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 "ezt íratta le magáról" HOL?
2023. júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Jövő válasza:
3. Bibliában!
2023. júl. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 De La Cruse ***** válasza:

Ábrahámi Istenek küzül?

Az atyát.

Jézus és az atya egyek.

Isten szelleme a Szentlélek.

Szóval ha Istent imádod akkor egyiket sem utasíthatod el.

Egy az isten a három megjelenési formájával együtt.

Szóval nincs rajta kívül és ez a három egymásra mutató

2023. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 KZitus ***** válasza:

#3

tehát: Ő jelentette ki: „Én vagyok a’ Jehova, az, az én nevem, és az én ditsösségemet másnak nem adom, és az én ditséretemet a’ faragott képeknek” (Ézsaiás 42:8, Komáromi-fordítás).

vagy: "Én vagyok Jehova. Ez a nevem. Senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott bálványoknak." A neve tehát „Jehova”, héberül írva יהוה (jobbról balra olvassuk). E név közel 7000-szer fordul elő a Bibliában a Héber Iratokban.

2023. júl. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Helu válasza:
Tesco
2023. aug. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:

#3

Az Ézsaiás 42:8-ban olvashatod el a saját Bibliádban.

2023. aug. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!