Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusként járhatok...

Reformátusként járhatok katolikus templomba?

Figyelt kérdés
Szeretem és tisztelem a római katolikus vallást, lenyűgőznek a barokk templomok és egy református templom egyszerűen nem tudja azt az érzést kiváltani belőlem. Református vagyok és nem szeretném megváltoztatni a vallásomat, azonban szívesen járok katolikus misékre. Azonban amikor a mise közben letérdepelnek vagy keresztet vetnek én csak egyenesen állok, mert annó ezt tanították. Ha mise közben reformátusként keresztet vetek, letérdelek ez gondot jelent, esetleg tiszteletlenség a katolikusokkal szemben?

2023. júl. 25. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem a vallás számít, hanem az igaz őszinte élő tiszta hit. Mit teszel az életeddel, hogyan kamatoztatod az ajándékba kapott életedet. Mennyi jót teszel másokkal önzetlen szeretetből.
2023. júl. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
persze, hogy járhatsz. de felesleges feltűnősködnöd, csináld, amit a többiek. (egy református, aki katolikus iskolába járt)
2023. júl. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ökumenikus táborban simán keresztet vetettek evés előtt a reformátusok is, és nekem tök jó érzés volt :)
2023. júl. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Bárki mehet katolikus misére.

Szerintem jobb, ha letérdelsz, keresztet vetsz, és ha megtanultad a liturgiát, akkor mondhatod azt is, amit kórusban mondanak.

Egy dolgot nem tehetsz, nem áldozhatsz. De ha akarsz, előremehetsz és a pap megáld téged.

En sem vagyok katolikus, de szoktam én is menni (a közeli rokonságomban vannak). Le szoktam térdelni, és keresztet vetek, de nem szoktam előremenni és az sosem gond: a katolikusok sem mennek mindig ki.

Ha nem akarsz "résztvenni", tehát letérdelni stb., akkor inkább hátul maradj, az utolsó sorban, hogy ne legyen feltűnő.

2023. júl. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 hosszúhajú ***** válasza:
54%
persze. örülnek is neki. viszont az tiszteletlenségnek számíthat egyesek szemébe, ha nem alkalmazkodsz. uncsitesóm jött velem és hülyén nézett ki hogy csak állt mint egy faszent. ilyenkor illik követned a tömeget. ne aggódj, mi is istenhez imádkozunk ti is, ez csak luther kanyarította félre kicsit...
2023. júl. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan részt vehetsz.


"Ha mise közben reformátusként keresztet vetek, letérdelek ez gondot jelent, esetleg tiszteletlenség a katolikusokkal szemben?"

Nem az. Ráadásul nincs rádírva, hogy református vagy. De ha nem csinálod, igazából az sem gond. Nálunk több olyan házaspár van, ahol az egyik fél református és elkíséri misére a házastársát és nem csinálnk mindent, de senkit nem zavar.

Ahogy írták: egy dolgot nem csinálhatsz: nem áldozhatsz. Ehhez katolizálnod kéne előtte.

2023. júl. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kimész az áldozókkal, akkor úgy tudod jelezni, hogy nem áldozhatsz, hogy az összekulcsolt kezed kinyújtott mutatóujjait a szádra teszed, mikor odaérsz. Ezt csináltuk még elsőáldozás előtt. Ilyenkor a pap nem ad ostyát, hanem helyette egy keresztet rajzol a homlokodra.
2023. júl. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A katolikusokkal szemben nyilvánvaló, hogy nem jelent gondot, itt inkább az a kérdés, Istennel szemben nem jelent-e gondot, vagy a református hittel szemben.


A katolikusok azért térdelnek le, mert hitük szerint Jézus Krisztus testileg is jelen van az oltáriszentségben, tehát Jézus Krisztus előtt térdelnek le. A református hit azonban más tanít erről, azt, hogy Jézus Krisztus nincs testileg jelen az oltáriszentségben, mert az úrvacsorai kenyér nem változhat át Krisztus testévé (Heidelbergi Káté 78.pont, illetve részletesebben 78-80.). Na most, ha az a hited, hogy a Jézus Krisztus ott van a kenyérben (ostyában) ill. borban, akkor természetes, hogy letérdelsz. Ám ha az a hited, hogy nincs ott, akkor mi előtt térdelsz le, és mit imádsz?

2023. júl. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, járhatsz, szívesen látnak, egyedül áldozni nem mehetsz ki. De vannak katolikusok, akik szintén nem mennek ki, szóval ezzel sem fogsz kilógni a sorból.
2023. júl. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na végre 8as, nem hittem el, hogy sokan csak szokásnak tartják a térdelést, hát persze hogy Krisztusnak jár az alázat.


Az is szokás ugyan, hogy "megtestesült emberré lett" ima közbrn lehajtjuk a fejünket, de nem azért mert ez szokás és ciki ha nem, hanem a szőveg átélése miatt, na és persze amikor odaér, hogy "Poncius Pilátus alatt megfeszitették" akkor már felemeljük fejünket mert Pilátusnak nem jár ezért mély tisztelet.

2023. júl. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!