Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az katolikusnak számít, akit...

Az katolikusnak számít, akit csecsemőként megkereszteltek, de felnőttként nem hisz Istenben,és nem is jár templomba, vagy ateistának?

Figyelt kérdés
2023. aug. 1. 19:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Adminisztratíve katolikus.

Nem hívő, következésképpen nem vallásos.

Hogy ateista, vagy bizonytalan, azt ő tudja.

2023. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Nem mindegy?
2023. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Annak számít, aminek vallja magát.
2023. aug. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Prókátor ***** válasza:
100%
Igen annak számít. És ezek után joga van, hogy katolikus szertartás szerint legyen eltemetve, függetlenül attól, hogy életében hogyan élte meg a hitét.
2023. aug. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Tudtommal ilyenkor is katólikusnak van bejegyezve az illető ha nem keresztelkedik ki, amit szerintem nagyon kevés ateista tesz meg (mert nekik ez a kérdés nem fontos). Engem pl megkereszteltek, részt kellett vennem első áldozáson és megbérmáltattak, de nem hiszek, nem gyakorlom, és népszámláláaon sem vallottam magam katólikusnak.

2023. aug. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Katolikusnak számít, de ettől még nem lesz hite. A hit és a vallás között van különbség. De egyébként ha jobban belegondolsz abba hogy kijelented azt, hogy nem hiszel Istenben, nem érdekel ez az egész, akkor hiába kereszteltek meg, nem vagy keresztény.
2023. aug. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Egyébként meg lehet szabadulni a vállástól, ha kijelentem vallástalan vagyok? Szerintem erre nincs procedúra, de hátha valaki ismer ilyet. Esetleg lehet papoknál kérdezni, hogy lehet visszavonni a keresztséget.
2023. aug. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem számít annak, hisz nem hisz. Nem követi azt.
2023. aug. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%

"Egyébként meg lehet szabadulni a vállástól, ha kijelentem vallástalan vagyok?"

Mit értesz azon, hogy "megszabadulni a vallástól"? Ha nem hiszel és nem akarsz katolikus keresztény lenni, akkor ezzel már nem is vagy közösségben az Egyházzal. Formálisan katolikus maradsz, a lehetőséged életed végéig megmarad, hogy az Egyházba visszatérj.


"Esetleg lehet papoknál kérdezni, hogy lehet visszavonni a keresztséget."

Megtörtént eseményt nem lehet visszavonni. Ha például megszerzed a jogsit, akkor ezt a tényt nem tudod semmissé tenni. Max nem élsz vele és nem vezetsz.

Ha nem tartod magad katolikusnak, akkor mondd, hogy nem vagy vallásos. Senki nem fog utánajárni és számkonkérni, hogy amúgy meg vagy-e keresztelve.

2023. aug. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A katolikus egyház állami támogatása szempontjából katolikusnak számít az,akit meghinettek csecsemőként akkor is,ha felnőttként muslim lett.
2023. aug. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!