Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek számít, ha egy kereszté...

Lucifer-666 kérdése:

Bűnnek számít, ha egy keresztény lány vagy fiú öngyilkos lesz, mert megerőszakolták és lemászorlták a családját?

Figyelt kérdés

Vagy meg kell bocsátani?

(a kérdés nem rólam szól).



2023. aug. 7. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Te annak örülnél, ha öngyilkos lenne?

Mennyire beteg vagy már?

2023. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Az öngyiklosság MINDEN ESETBEN bünnek számít!
2023. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszámíthatóságtól függ.
2023. aug. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#1 nem örülnék neki. Annak viszont igen, ha az erőszakos emberek megváltoznak vagy meghalnak igen.
2023. aug. 7. 20:23
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

#4

A keresztények azért tartják bűnnek az öngyilkosságot, még ebben az esetben is, mert nem szeretnék, ha még ez a szerencsétlenül járt illető is meghalna (ráadásul saját keze által). Neked meg ez problémát jelent, ergo minimum nem tartod rossznak, ha ő is meghalna....

Szánalmas vagy Luci, nagyon, rászolgáltál a nevedre.

2023. aug. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De gondolom feltűnt, hogy csak feltűnési mániám van. Pár év vagy nap és nem leszek soha többet. Lehet, hogy csak nevetni fogtok rajtam. De valószínűbb, hogy sem tudjátok meg ki voltam és nem is fog érdekelni. Jön egy újabb hülye, aki meghal és nyom nélkül eltűnik...
2023. aug. 7. 20:42
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Bűnnek számít, de a modern kereszténység szerint az isten majd eldönti, mit tesz.

Te meg, Luci, inkább magadra koncentrálj, hogy a te sorsod legyen normális, és inkább csak akkor kérdezz itt, ha tényleg jó kérdésed van. Szoktál te jókat kérdezni, de hasonló kérdés már sokat volt mostanában.

2023. aug. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Oldfire ***** válasza:

Modern kereszténység? Ezen elterültem.

Senkit sem szabad elítélni. Most nem a jogi oldalára gondoltam. Aki vétkezett viselje a bűntetést is.De az öngyilkosokat nem szabad elitélni. Nem lehet tudni mi vezetett odáig, hogy eldobja az életét. Kilátástalan helyzet, reménytelen élet.

2023. aug. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Állj bosszút!

Én vagyok bosszú Istene

2023. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 szp72 ***** válasza:
Az öngyilkosság minden esetben bűnnek számít, de természetesen a testi-lelki fájdalom enyhítő körülmény attól függően, hogy mennyire beszámítható idegállapotban követi el végzetes tettét.
2023. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!