Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tartották szentséget...

Miért tartották szentséget sértőnek és káromlónak a vallási alakokat ábrázoló Ken és Barbie babákat különböző vallásos emberek?

Figyelt kérdés

Egy argentín művészpár tervezte meg és gyártotta le őket.


[link]


Ez csak egy cikk a rengeteg közül, mert hatalmas haragot váltott ki. Sok hívő szentségsértőnek, káromlónak tartotta. Még Indiában is felkapták a hinduk, de a keresztények, a zsidók, a buddhisták stb. is. A babák Jézust, Máriát, szentekhez, angyalokat, Szt. Józsefet, Mózest, a Buddhát, Kálit és más híres alakokat ábrázolnak.


Szerintem vannak ennél sokkal-sokkal tiszteletlenebb ábrázolások is vallási kegytárgy státuszban... A művészet szabad és azzal sincs gond, ha ezt is közelebb viszik a gyerekekhez, hisz ez is az élet része.


Én amúgy hívő, gyakorló, vallásos vagyok.


Mi lehetett a gond? Nem tudom amúgy, hogy jó helyre írtam-e , vagy inkább az emberek kategória jobb lett volna.


Mi a gond vele



2023. aug. 12. 03:27
 1/2 A kérdező kommentje:
Alapvetően a világvallások stb. alakjai.
2023. aug. 12. 03:32
 2/2 anonim ***** válasza:
76%
Mert korlátoltak. Ha úgy érzik, hogy valami szokatlan, az zavarja őket, tehát ütnek.
2023. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!