Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ecchi+ mangákat olvasok,...

Véglény atya kérdése:

Ha ecchi+ mangákat olvasok, azt is meg kell gyónni? Akkor is, ha nem érzem bűnnek?

Figyelt kérdés

Mit mondana egy pap erről? Valahogy nem találtam semmilyen infót arról, mi van ilyen helyzetben.

Mintha a katolikus egyház tudomást se venne az ázsiai kreátorok egyre betegebb fantáziájáról, amibe akár gyanútlanul is belefut az ember. Egyre elterjedtebb és sokan úgy esnek áldozatául, mint én, kezdetben csak egy sima manga, majd kis ecchi tartalom, majd...majd...igen. Pontosan így történt és már ott tartok, hogy nem tudom leállítani, sőt, elfogadtam magamban az érzést, hogy romlott vagyok, és jól esik és nem tartom bűnnek. Nem tudok leszokni róla, a rabjává váltam, olyan, mint a dohányzás, apránként építi bele a szükségleteimbe.


Szóval meg kell gyónni, vagy sem?


A következő lépésben meg kéne kérdeznem mennyire fog undorodni tőlem a plébános úr, miközben bevallom neki beteges perverzióimat, ha mégis meg kéne gyónni, de azt hiszem inkább kihagyom, talán, ha van bennetek erő, tisztelt válaszoló, pár szóban leírhatnátok, hogy lehet az ilyet minden szégyenérzet nélkül bevallani személyesen? Például, ha bevallom szoktam izgulni a rajzolt lányokra...ha manhua, akkor pasikra is? Van esély rá, hogy kitiltanak, mert ilyen lettem?


22/F



2023. aug. 19. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Nem értem mért lenne rosszabb a világnak egy rajzolt fantázia műfajtól. Mit kéne ezen meggyónni ?


Amúgy meg pont a papok tettek rengeteg szörnyűséget az idők során. Loptak, gyilkoltak lásd pl a Borgia család esetét. Olyan orgiákat tartottak hogy Szájer József ahhoz képest csak kezdő volt.


Pont egy ilyen egyház kritikája zavarna meg nekik szeretnél gyónni ?

Mint ha ez ember Pol Pot-tol venne emberjogi órákat. Szánalmas.


Szerintem semmi rosszat nem csináltál. Én pl szoktam örömlánnyal dugni és nagyon nem érdekel, hogy kinek tetszene vagy nem.


Ez ahogy a lánynak is mondtam már többször, szimplán üzlet.


Bár ez csak egy vélemény. Tégy belátásod szerint.


35 F

2023. aug. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem a neved sokat árulkodik, hogy mennyire őszinte a kérdésed, kedves véglény atya.
2023. aug. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lucifer-666 ***** válasza:
Nem. Ártottál valakinek?
2023. aug. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Potyondi Gergely ***** válasza:
0%

Máté 5,27-28


Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál!

Én pedig azt mondom nektek, hogy valaki asszonyra tekint [gonosz] kívánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében.

2023. aug. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Akinek bűneit megbocsátjátok, megbocsáttatnak azoknak; akikéit megtartjátok, megtartatnak" (János 20:23)


Hoppá.

2023. aug. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen mindegy, hogy te mit érzel bűnnek. Ami bűn, az bűn. Márpedig a szexuális tartalmú dolgok olvasása/nézése az(a rajzolt is), tehát igen, meg kell gyónnod.

De a gyónás csak akkor érvényes, ha az elkövetett bűnt valóban megbántad, te viszont írtad, hogy elfogadtad így magad és nem tartod bűnnek.

2023. aug. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!