Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az üdvösség jó hírének megoszt...

Az üdvösség jó hírének megosztása kiknek a feladata? Nehéz teher,vagy inkább boldogság,az azzal együttjáró áldások révén.

Figyelt kérdés
Mit gondolsz,vagy tapasztalsz erről?

#fáradtság #teher #áldás #örömhír #Szentlélek(Szentszellem)
2023. aug. 20. 03:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jézus parancsa az örömhír terjesztésére,tanítvánnyá tételére,megkeresztelésére kikhez szól,a kiválasztott 11 tanítványnak,vagy Krisztus minden követőjének?
2023. aug. 20. 03:27
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem a nyugat bőven hallotta az evangéliumot minden formában. Egy szerencséje van a mai generációnak, hogy a kereszténység harmatgyenge és a Szentlélek csodái ritkák mint a fehér holló.
2023. aug. 20. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én másként látom.


1.A nyugat,szinte teljesen a cselekedetek általi üdvösségben hisz s nem a bibliai örömhírt,a kegyelem tanában.


2.A Szentlélek csodái mindennaposak,csak sokan nem ismerik fel.

(A bűn felismerése,megbánás,Krisztus kegyelméhez fordulás.Megtérés,csodás gyógyulások,a bibliai igazságok megértése,Krisztus szívünkbe költözése és millió más csoda.)

2023. aug. 20. 05:32
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"A nyugat,szinte teljesen a cselekedetek általi üdvösségben hisz s nem a bibliai örömhírt,a kegyelem tanában."


Nem kell egyiket se túlhangsúlyozni a másik kárára.

Hogy mondta Péter apostol? Aki a hite mellé nem ragaszt jócselekedeteket az vak, rövidlátó. Nem a kegyelemhez kell a cselekedet hanem a hithez.

2023. aug. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Jézus ezt a "parancsot" adta a mennybemenetele előtt legutoljára a körülötte állóknak:"Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig"

Mindenkihez, aki Krisztust követi, ezt kell tennie.Jézus et a őrédikáló és tanítómunkát elkezdte a földönlétekor, átadta a stafétebotot az apostolainak, majd minden követőjének. Ahogy írta, a "világrendszer befejezéséig" kell ezt folytatni és Ő mindvégig támogatja ezt a munkát, vagyis "veletek leszek", ahgy fogalmaz.

2023. aug. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#3

Lehet érdemes lenne kicsit Jézusra is figyelned :)


"Nem jut be mindenki a mennyek országába, aki mondja nekem: - Uram, Uram! Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát."


"Ezért, ha el akarsz jutni az örök életre, tartsd meg a parancsokat."


"Azok az anyám és a testvéreim, akik hallgatják és tetté is váltják az Isten szavát."


Inkább pont az a baj, hogy nyugaton Jézus tanítása nem igazán válik tettekké. Pedig szavai alapján a cselekedetek szükségesek az üdvösséghez.

2023. aug. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6.Hsz!


Pál apostol másként tudja:


"Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék."(Ef 2:8,9)

2023. aug. 20. 17:29
 8/15 A kérdező kommentje:

Egy görög bölcs ezt mondta egykor:


"A jó tanár élete példájával tanít,de néha szavakat is kell használnia."


Ez érvényes a tanítvánnyá tételre is?

2023. aug. 20. 17:33
 9/15 anonim ***** válasza:

#7

Ki a nagyobb Pál, vagy Jézus? Pál szavai fényében kell magyarázni Jézust, vagy fordítva? Szerintem fordítva, de lehet tévedek és Pál nagyobb Jézusnál :)

2023. aug. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Pál ugyanazt a tekintélyt követelte magának mint Jézus, és Pál is folytatja az Efezus 2:8-9 utan a következő versben azzal, hogy a hivő ember hitének valósága a környezete számára az, hogy jócselekedetekben jár:


Ef 2:10 Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén [Általa] a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, amelyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk.


A hitet ki kell egészitse cselekedet különben halott. Kivéve ha a halálos ágyán tér meg valaki Isten kegyelméből.

A Biblia sokszor tanitja, hogy kövessük az előttünk járók hitét vagyis a cselekedeteit. Viszont Jézus maga is tanitott mint mester.


Én a Szentlélek csodái alatt kicsit nyilvánvalóbb erőkre gondoltam amikor a mai kereszténység tanúskodását kritizáltam. Pl ilyenekre:


Máté 10:8 Betegeket gyógyítsatok, poklosokat tisztítsatok, halottakat támasszatok, ördögöket űzzetek. Ingyen vettétek, ingyen adjátok.

2023. aug. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!