Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szentlélek egy angyal és...

A Szentlélek egy angyal és egyben Isten?

Figyelt kérdés

Emberi ész nem tudja ezt másképp értelmezni. Nem értem az Atya hogy nyilvánul meg. Biztos hogy nem test. A test halandó vagy nem? Létezik halhatatlan anyag ( test) is? Bonyolult dolgok ezek.

A drágakő is halandó?



2023. szept. 2. 21:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Szia


Szerintem nem.

Legalább is én nem olvastam sehol a bibliában,hogy a szent lélek és Isten egy volna.

2023. szept. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
A Szentlélek Isten és nem angyal, az angyal egy teremtett szolgáló lélek, a Szentlélek pedig a teremtő Isten harmadik személye.
2023. szept. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

10#


Ehhez nem kell idejönniük. Bárkit, bármit irányíthatnak avatárként otthonról.

2023. szept. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem.. Egyszerre nem lehet Isten és angyal. Az angyalok teremtmények, de a Szentlélek nem teremtmény, hanem Isteni Személy.
2023. szept. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 KZitus ***** válasza:

Szia

A Biblia nem ír arról, hogy angyal, vagy Isten lenne.

A Szentírás olykor csakugyan megszemélyesíti a szent szellemet. Például Jézus segítőnek (vigasztalónak) nevezte, amely tanúbizonysággal szolgál, vezet, hall, kijelent, illetve kap valamit:

János 16:7–15

" Az igazságot mondom nektek: hasznotokra van, hogy elmegyek. Mert ha nem megyek el, nem jön el hozzátok a segítő. Ha viszont elmegyek, elküldöm őt hozzátok. És amikor eljön, egyértelműen megmutatja majd a világnak, hogy mi a bűn, az igazságosság és Isten ítélete: először is megmutatja, hogy mi a bűn, mert nem hisznek bennem; azután, hogy mi az igazságosság, mert az Atyához megyek, és nem láttok engem többé azután pedig, hogy mi Isten ítélete, mert Isten megítélte e világ uralkodóját.

Sok mondanivalóm van még nektek, de most még nem értenétek meg. Amikor viszont eljön a segítő, az igazság szelleme, segíteni fog nektek, hogy teljesen megértsétek az igazságot, mert nem önmagától szól majd, hanem azt mondja, amit hall, és kijelenti nektek, hogy mi fog történni. Az majd dicsőít engem, mivel kijelenti nektek, amit tőlem hall. Mindazt, amit az Atya tud, elmondta nekem. Ezért mondtam, hogy a segítő kijelenti nektek azt, amit tőlem hall."

De ez nem bizonyítja, hogy személy lenne. A Biblia a bölcsességet, a halált és a bűnt is megszemélyesíti, ahogyan erről a Példabeszédek 1:20; és a Róma 5:17, 21 ír.

Az is tévhit, hogy a szent szellem nevében meg lehet keresztelkedni, azt bizonyítja, hogy a szent szellem személy.

A Bibliában a „valakinek a nevében” kifejezés arra utal, hogy egy személy valakinek a hatalmát képviseli, pl. a 5Mózes 18:5, 19–22; vagy Eszter 8:10. Ahhoz hasonlítható ez, mint amikor azt mondjuk, hogy „a törvény nevében”. Ezzel nem arra utalunk, hogy a törvény egy személy. Az, aki megkeresztelkedik a szent szellem nevében, elismeri annak erejét és szerepét Isten akaratának a megvalósításában Máté 28:19.

"Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében,.."

2023. szept. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15

Ha valaki minden jellemzője alapján egy személy, akkor egészen biztos, hogy az egy személy, bármit is mond róla az őrtorony :)

2023. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!