Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért etette meg magát Jézus...

Lucifer-666 kérdése:

Miért etette meg magát Jézus Krisztus az apostolokkal?

Figyelt kérdés
Miért nem átölete őket, vagy miért nem talált ki egy titkos kézfogást?

2023. szept. 7. 12:25
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
77%
Mit akarsz kérdezni?
2023. szept. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
75%
Azt hittem értem a kérdést, de a titkos kézfogásnál megakadtam. Fura egy kérdés. Etette? Tehát, hogy miért vacsoráztak ölelkezés helyett? :D
2023. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 munyamunya ***** válasza:
53%

A héber gondolkodásban az együtt étkezés közösségben levést, szoros kapcsolatot jelentett. Ennek kifejezésére persze elég lett volna maga a tényleges vacsora.

Azonban az Úr nem önmagát, a saját személyét hangsúlyozta itt - nem is nagyon lett volna erre szükség, hiszen nyilvánvalóan egységben volt a tanítványokkal immár évek óta - hanem azt az újfajta közösséget az Örökkévalóval, amihez az ő halálán és feltámadásán keresztül nyílik majd meg az út. Vagyis a bor jelképezte vér alapján egy új szövetségben, és a kenyér (az Úr teste, aminek sok tagja/darabja van) jelképezte egyház/gyülekezetek keretén belül fogják a tanítványok megvalósítani a "köztük levő" mennyek országát.

2023. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
33%

Isten szerint a vérben lakik a lélek. (ezért tilos a vérátömlesztés egyes keresztény felekezetnél)

Azért kellett meginniuk Jézus vérét és megenniük a vérrel átjárt húsát, hogy magukhoz vegyék Jézus és ő általa Isten lelkét a Szentlelket!

A katolikus liturgia minden szentmisén újra és újra ezt cselekedi Jézus emlékezetére.

2023. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
55%
Evéssel okozta az ember saját vesztét a Paradicsomban, evés által menekül meg.
2023. szept. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
31%
Hogy ezáltal egyesüljenek vele, egy ölelés legfeljebb együttérzést fejez ki, de a Biblia szerint Krisztus a saját testét és vérét adja eledelül.
2023. szept. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
26%

A Biblia s így Jézus beszédei is hemzsegnek a szimbólumoktól,költői képektől.


Természetesen Jézus 100%-ban ember volt és 100%-ban Isten,s nem szegeletkő,nem szőlőtő,nem élet kenyere,nem áldozati bárány,stb. viszont mindezek a JELKÉPEK őt szimbólizálják.

2023. szept. 8. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
0%

#5

Szóval nem azért bukott meg az ember, mert jó és rossz tudása nélkül rossz döntést hoztak, hanem egy jót ettek?

2023. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
58%

#7

Sehol nem mondja, hogy a kenyér őt szimbolizálja, hanem azt mondja, hogy az Ő teste valóban étel. Pont ellentétes azzal, amit írsz.

2023. szept. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
45%

). Hsz!


"Jézus azt mondta nekik: „Én vagyok az élet kenyere: aki énhozzám jön, nem éhezik meg, és aki énbennem hisz, nem szomjazik meg soha."(In 6:35)


Talán ebben a tanításában Ő valóban egy ropogós kenyérlepény volt?

2023. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!