Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetek sátánista?

Hogyan lehetek sátánista?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon elkezdett engem érdekelni ez a téma. Hogyan kezdjek hozzá? Miket kell megtennem?

2023. szept. 11. 17:57
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nem húztam fel magamat. Teljesen nyugodt vagyok. És még most sem arra kaptam választ amit kérdeztem. A katolikus vallás keresztény és egy olyan isten a központja aki cserben hagyott. Nem akarom őt szolgálni.
2023. szept. 13. 20:39
 12/23 anonim ***** válasza:

11


Akkor nem lehetsz Sátánista..

2023. szept. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Èn is csalódtam Istenben, ezèrt sátánista lettem. Kitaláltam egy imaszerű szöveget, ès azt napjában többször elmondom. Csináltam beavatási szertartást is, amit a neten talàltam.
2023. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
13. És van valami változás az életben?
2023. szept. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
48%
Mi van, ha nincs Sátán!
2023. szept. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Egyrészt azért gondolom, hogy az egyik jó a másik rossz mert így van megírva. Másrészt mondhatod hogy mit kántáltak meg mit nem, de csak logikusan át kellene gondolni, az emberek logikusan azt fogják "kántálni" ami jó, és nem a rossz dolgokat azoktól inkább óva intenek. Ebben az esetben is ez van. Ez esetben vagy azt gondolod hogy minden ember rosszat akar a másiknak és hazugságot mondd erről, vagy azt hogy az a több milliárd ember téved az egészről és bezzeg te gondolod jól.


Szerintem inkább azt kéne áttekintened hogy te miért hagytad ott Istent, mert ő mégha egy ideig háttérbe is vonul, mindig ott lesz veled! És amúgyis, azt sose ígérte hogy nem fognak csalódások érni, de azt igen hogy minden csalódásban mellettünk lesz! :)

2023. szept. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
Miért satanista q katolikus vallás? És a többi miért nem pl református evangelikus stb... ? Engem ez érdekelne
2023. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

17


Hasonlítsd össze a templomjaikat! Nézd meg melyikben van több vérző, keresztülszúrt embert ábrázoló kép és szobor, hol vannak halottak testéből megőrzött ereklyék? Uram irgalmazz, Krisztus kegyelmezz!! Féld az Istent. Edd a testét, idd a vérét... A halál és félelem vallása.

2023. szept. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Ezigaz, de ha igaz minden nem is volt egy tündér mese. Tehát hozzá tartozik ez is. Hát igen így valóban satanistának hangzik a dolog az ostya és a bor. Én katolikusként lettem megkeresztelve meg nevelve. Noha ugye gyerekkorban jártunk csak templomba mert kellett... így sosem gondoltam bele. De ugyanakkor éltetik a feltámadást is a jó torténéseket. Nekem ami nem fekszik az az anyagiság milyen vallás kerül pénzbe h a mennybe kerülj.... egyház adó stb de ez gondolom mindegyiknél van.foleg h az emberek nem akarnak adakozni már meg más az értékrend ebben a kapzsi világban. Pont mostanában akarok majd másik reformatus misére benézni az milyen lehet. Elvileg sokkal jobb. Kintudja melyik vallás állhat legközelebb istenhez és az akaratához...?
2023. szept. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

19


"Hírdetik a feltámadást."


Ennek bizonyítéka, hogy eltűnt Jézus halott teste, és a haverjai újra látták és beszéltek vele 40 nap múlva.

Bár nem ismerték meg, mert más teste volt (azért ez gáz).

A testet amúgy vadállatok, tolvajok, haverok is eltüntethették.


S, ha mindennek ellenére elhiszed a sztorit, akkor is egy Istennek titulált ember támadott fel, nem egy sima ember. Miért következne ebből, hogy bárki más is képes lenne rá?


S nem beszélve arról, hogy az egészet nem is Jézus írta le, hanem évtizedekkel később emlékezetből pár kétes hírű emberke, és ezen iratok mára csupán ellenőrizetlen másolatokban maradt fenn, amit a mindenkori hatalmi szervek cenzúráztak, alakítottak....

2023. szept. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!