Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell a Bibliát olvasni?...

Hogyan kell a Bibliát olvasni? Neten azt olvastam nem elejétől végéig mint 1 könyvet, hanem lehet össze vissza ahogy az olvaónak jólesik.

Figyelt kérdés
A kérdés adott, köszönöm
2023. szept. 15. 16:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Újszövetséggel kezdd. És hozzá, mivel visszautal pár ószövetségi történetre, egy Gyermekbibliából át lehet venni az ószövetségi történeteket gyorsan.


Utána lehet szemezgetni Ószövetségből, a bölcsességi irodalmát ajánlom: Prédikátor, Zsoltárok könyve, Jób könyve, Példabeszédek. Jónás könyve egy kis kedvcsináló. Mózes 1-2 is fontos. És utána, amiket még gondolsz.


Nem biztos, hogy maradéktalan sikert aratok a receptemmel, vannak akik szerint mindent végig kell sorba olvasni az Ószövetségből.

2023. szept. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
... a Biblia jelentése egyébként könyvek, tehát egy könyvtárról van szó.
2023. szept. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
1es köszi ezt még egyházi leirásba is olvastam NIN CS szabály az ÚJ Szövetség ajánlott "kezdőknek" könnyebben érthető. De kb ott is azt irták , hogy a Biblia sok kis könyv egyben, és olvassa úgy az olvasó ahogy szeretné, . (volt ahol azt olvastam a könyvek között azért ne csapogjunk, ha egyet elkezdünk olvassuk el, pl JÁNOS evangéliuma, ez után másikat stb, köszi.
2023. szept. 15. 17:25
 4/17 A kérdező kommentje:
2 es köszi
2023. szept. 15. 17:26
 5/17 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss, de melyik több kötetes könyvet lehet véletlenszerűen olvasni? Egyiket sem! A Bibliát sem lehet helyesen értelmezni, ha össze-vissza ugrálsz a könyvek között, ahogyan neked tetszik.
2023. szept. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
[link] itt is azt irják érdemes ÚJ szövetséggel kezdeni.
2023. szept. 15. 18:21
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
Én is az Új Szövetséggel kezdtem anno. Az Ó Szövetséget a Szent Szellem vezetésére bíztam. A cél, amúgy is az, hogy minnél jobban megismerjük Jézust.... megtanuljunk az Ő tanítványa lenni, maradni.
2023. szept. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Ha tudsz németül, akkor ajánlom az Unter Pfarrerstöchter című podcastet. Két nővér elmeséli neked a Bibliát, még olvasnod sem kell.


Ők mondjuk az elejétől kezdték, de mivel az egyikük teológus, ezért magyarázza is mesélés közben. Egyedül olvasni tényleg nehéz az Ószövetséget.


(A podcastet mindenkinek ajánlom, sőt, a készítői is. Az a jelszavuk, hogy ők nem térítenek, ők nem egy vasárnapi iskola, nem misét tartanak és nem céluk senkit sem megingatni a hitében, ők csupán a Bibliát akarják elmesélni. Hogy aztán ki mit hisz, azt rábízzák a hallgatókra. Szerintem amúgy az egyikük full ateista, a másik meg ugye teológus.)

2023. szept. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
Azt gondolom,nem a sorrend a lényeg,hanem a hogyan.(Isten titkait,csak Isten (Lelke) által érthetjük meg, így imádság nélkül nem megy.)
2023. szept. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az Ujszovetseggel kezdd: legjobb Lukacs evangeliumaval (vagy Mark vagy Mate, de Lukacs a legreszletesebb). Es melle esetleg zsoltarokat a Zsoltarok konyvebol az Oszovetsegbol, amely olyan zsido okori imakat tartalmaz, amelyeket a keresztenyek ma is imadkoznak. 150 zsoltar van, es nem kell sorrendben olvasni.

Utana az Ujszovetsegbol a kulonbozo leveleket (episztolakat), ezek a fiatal kereszteny gyulekezeteknek irtak, tanacskent, intelemkent, batoritaskent. De ezeket en mar nem olvasnam szovegmagyarazat nelkul, keress vmi olyan oldalt, ahol megmagyarazzak, mi mit jelent. Ugyanezt mondanam az Oszovetsegre, es a Jelenesek konyvere az Ujszovetsegbol.

Ahogy mar irtak, az oszovetsegi torteneteket elolvashatod a gyerekbibliakbol is. A kulonbozo profetak konyveit, pl. Ezsaias (mas neven Izajas) szinten csak ugy, hogy valaki megmagyarazza, szerintem.

2023. szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!