Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért teremtett ronda...

Lucifer-666 kérdése:

Isten miért teremtett ronda embereket?

Figyelt kérdés

2023. szept. 22. 23:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Minden munkában van selejt.
2023. szept. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Dikk már...
2023. szept. 22. 23:54
 3/26 anonim ***** válasza:
60%

Tudom ebbe a kategóriába értemes válaszokat lepontozák, de azért probákozom gondolatom átadni:


A kérdés alapból értelmetlen. Mert Isten két embert teremtett. Akik tökéletes testtel/egézséggel/elmélvel szüllettek. És valószínüleg külsejük is szép volt. Mivel vétkeztek nem tudtak tökéletes gyermekeket nemzeni. Aminek következménye többek között az, hogy ma ronda emberek születnek/vannak a Földön.

2023. szept. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%
Már akartam kommentelni, erre látom, hogy te vagy az, Lucus. :D
2023. szept. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
63%
Isten nem teremtett ronda embereket. Az emberi test biológiai működése lenyűgöző, attól függetlenül, hogy milyen színű a hajad, mennyire vagy pattanásos, milyen méretű és formájú a nemiszerved, hány szemed van, hajlik-e a kezed, van-e kezed, vagy éppen hány kiló vagy. Max. nem különösen esztétikus emberek léteznek, de ez csak külső jel, és egyáltalán nem számít (nem összetéveszteni ezeket a selejtes emberekkel, akinek ez az esztétikátlanság drasztikusan változtat az életük minőségén).
2023. szept. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
Azért, hogy a közepesek szebbnek érezzék magukat
2023. szept. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Izé, én nem tudom, ki a ronda és ki a szép? Ez mindig az aktuális ideológia függvénye, nincs “legszebb” meg “legrondább” egyetemesen.

Amikor éhinség van akkor a kövér emberek a vonzóak, amikor meg jólét, akkor a sportos, de “tökéletes ember”? Az mi a fene? Fogalmazzátok meg kérlek, hisz még az egészséges emberre sem lehet jó leírást adni, nem hogy a tökéletesre…

2023. szept. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
Isten eszes, igy megteremtette a bort, hogy megoldhasd ezt a problemat.
2023. szept. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Szervizmérnök úr ***** válasza:
62%

3. "Tudom ebbe a kategóriába értemes válaszokat lepontozák, de azért probákozom gondolatom átadni"


A GyK nem egy vallási portál, ez itt csak annak egy vallási szekciója. Ebből következően bárki láthatja a kérdéseket a főoldalon is, bárki reagálhat is rájuk (mint ahogy én is most idetévedtem).

Mivel manapság már sokan nem szeretik az ájtatos szövegeket, sokan jobban hisznek az evolúcióban, mint Ádámban és Évában, ezért sokszor le is leszel minősítve szerintem.

Ha egy vallási portálon lennél, ott eleve törölni lehetne minden szkeptikust és akkor jól lennétek egymás közt (barátok közt). Törlés itt is előfordul gondolom, de talán nem olyan szinten, mértékben.

Kérdés kapcsán természetesen én is az evolúció "pártján" állok.

2023. szept. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 IstenGyermeke1 ***** válasza:
65%

#9

A vallás és az evolúció nem zárja ki egymást. A Teremtés könyve az akkori világkép szerint írja le a teremtés folyamatát. A lényeg, hogy Isten teremtett mindent, megalkotta az embert saját képére és hasonlatosságára, férfinak és nőnek, (valószínűleg evolúciós úton eddigi ismereteink szerint,) és a teremtés urává rendelte. Ennyi, nem számít, hogy először mit, meg mennyi idő alatt.


Minden ember tetszik valakinek. Isten tökéleteset nem teremt. Mindenkinek vannak hibái. Istennek a csúnya emberekkel is csodálatos terve van. ❤️

2023. szept. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!