Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyónás után nem könnyebbültem...

Gyónás után nem könnyebbültem meg, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elkövettem egy elég komoly bűnt. Nem is akarom részletezni, nagyon bánom a dolgot, de nem lehet már jóvátenni. El is mentem gyónni, meg is kaptam a feloldozást, de sietett a pap vagy nem tudom, nem beszélt róla, csak feloldozott. Nekem viszont továbbra is rossz a lelkiismeretem. Ilyenkor mi a teendő?

Légyszi, aki nem hívő vagy nem hisz a gyónás szentségében, az tekerjen tovább megjegyzés nélkül. Köszönöm.



2023. okt. 5. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Isten megbocsájtott, most már csak neked kell magadnak. Van ez így, hogy az ember nem könnyebbül meg azonnal vagy hogy nem olyan katarktikus a gyónás. Ez nem befolyásolja sem a kegyelmet, sem a gyónás érvényességét.
2023. okt. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Felejtsed el a vallásokat. Úgysincs semmi bizonyiték isten létezésére. Utána szabad leszel.
2023. okt. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Lucifer-666 ***** válasza:
5%
Mit csináltál? Mi fontosabb Istennél?
2023. okt. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

1.Bunbanat.

2.Keress masik egyhazat, ahol a feloldozas megkonnyebbulessel jar. Van ilyen.

2023. okt. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
Biztos,hogy bűn volt az amit tettél?
2023. okt. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

1., köszönöm szépen a kedvességedet!

3., azt nem mondtam, hogy fontosabb lett volna Istennél :(

4., nekem is volt már ilyen élményem, a saját felekezetemen belül is. De most elmaradt.

5., sajnos igen.

2023. okt. 5. 17:39
 7/11 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

A feloldozás így szól: “Isten a mi irgalmas Atyánk, aki szent Fiának kereszthalála által kiengesztelte önmagával a világot, és kiárasztotta a Szentlelket a bűnök bocsánatára, az Egyház szolgálata által bocsásson meg neked, és adja meg a békét! És ÉN FELOLDOZLAK TÉGED BŰNEIDTŐL, AZ ATYA, A FIÚ ÉS A SZENTLÉLEK NEVÉBEN.”

Jézus ezt mondta apostolainak: “Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad.” (Jn 20,23)


Ezek alapján az Úr megbocsát. Nekem is volt rengetegszer ilyen, ennek két oka lehet. Primo, nem volt meg a valódi bűnbánat, vagy az erős fogadásnál az elhatározás. Secundo, nem bocsátottál meg magadnak. Igyekezz tudatosítani magadban, hogy Isten irgalmassága végtelen, és örökkévaló. Ő megkegyelmezett neked, mert a bűnbocsánat szentségében eléjárultál bűneiddel; attól függetlenül, mit érzel.


Benedicat te omnipotentes Deus, Patri, et Filii, et Spiritus Sancti. (Áldjon (és őrizzen) meg téged a mindenható Isten: az Atya és a Fiú és a Szentlélek!)

2023. okt. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Nincsenek bűnök, melyektől meg kellene váltson.Milyen megváltást remélsz az istenedtől, hiszen mikor először vetemedett a földre saját népe üldözte a halálba, kínozta meg, feszítette keresztre. Nemhogy a világot, saját magát képtelen volt megmenteni.

Ellenben Lucifer, Ő az emberiség igazi megváltója! Csakis Tőle kaphatod meg a szabadságot!

2023. okt. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

A gyónás szentségéhez nem ez kell. Ha ilyen földi folyamatokat szentséghez kötsz, leírhatatlan nagy istenkáromlásban élsz.


Ez hol volt szent, amit leírtál ide? Ez itt egy bolond és egy félkegyelmű története. Ha segítségre vágysz, menj pszichológushoz. Istent pedig ne egyházban keresd, hanem a saját elmédben.

2023. okt. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Ha te őszintén megbántad azt a bűnt, a feloldozást megkaptad, akkor bízz Istenben, hogy valóban megbocsájtotta azt a bűnödet. Igyekezz újra nem elkövetni.
2023. okt. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!