Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhizmus - van olyan aki...

Buddhizmus - van olyan aki nem méltó rá?

Figyelt kérdés
Tudom furán hangzik, de azért megkérdezem, mert érdekel ki mit gondol. Hétvégén kirándulni voltunk, útba ejtettük a Tarnál lévő Buddha-parkot is. Amikor bementünk valami arany templomba, ahol nagyméretű szobrok voltak, és aranyszínű volt a padló, én megálltam a bejáratnál, mert a semmiből jött egy olyan megmagyarázhatatlan érzés, hang, ami azt súgta, hogy "nem vagy méltó rá". Meg is állt a lábam, mintha üvegfal lett volna előttem, és nem mentem beljebb csak leültem a székre és onnan néztem szét a templomban. A háttérben egy ott dolgozó nő kántált, tök furcsa élmény volt. Mit jelenthet ez?
2023. okt. 10. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Semmit, lehet megártott a fű.
2023. okt. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

Nem nem méltó, hanem pici. Persze míg emberként azonosítod magad, inkább így fejeződik ki, hogy nem méltó, de igazából, a végtelen egyenlőség szeméből túl pici. A gyerek sem nem méltó, hogy késsel és villával egyen, hanem előbb tanuljon meg 2 lábon járni, majd csak utána fogdosson olyan eszközöket, amik szórnak és vágnak. Méltó? Igen. Neki való? Nem. Jellege miatt? Nem, hanem a kicsisége miatt.


Ami veled történt, benned történt. Ne azt keresd kívül, mit jelenthet, hanem azt belül, hogy mit jelent.

2023. okt. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy önbizalomhiánnyal küzdesz.

Buddha első öt tanítványa az az öt aszkéta volt, akik korábban megbotránkozva magára hagyták, amiért felhagyott az önsanyargatással. De a tanítványává vált a történetek szerint az apósa is, aki előzőleg jól elverte Buddhát, amiért az elhagyta a lányát a megvilágosodás kereséséért. Az érdekesség kedvéért hozzáteszem, hogy ezzel a tettével egyébként az após elnyerte a "Buddhát Botozó" megtisztelő elnevezést.

Nem hinném, hogy a buddhizmussal kapcsolatot ápolni érdem kérdése volna; ez egy módszer arra, hogy az ember felfedezhesse a saját magában és a külvilágban létező rejtett valóságot. Talán kissé sánta hasonlattal élve, hogyan is létezhetne olyan ember, aki nem méltó szemüveg viselésére?

2023. okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. okt. 10. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!