Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Izraelben miért olyan barbárok...

Izraelben miért olyan barbárok, hogy a keresztényeket köpködik? Az ábrahámi vallások nem tudnak meglenni vérszomj nélkül?

Figyelt kérdés
[link]

2023. okt. 15. 20:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%

"Boldogok vagytok, ha énmiattam gyaláznak és üldöznek titeket, és mindenféle rosszat hazudnak rólatok. Örüljetek és ujjongjatok, mert jutalmatok bőséges a mennyekben, hiszen így üldözték a prófétákat is, akik előttetek éltek."

(Máté 5:10-12)


Máté szerint Jézus szavai ezek a híres hegyibeszédből.


Nekünk keresztényeknek ilyenkor örömünk kellene, hogy legyen. Hiszen részt vihetünk Jézus szenvedésében. Ez a viselkedés tanúsítja, hogy igaza volt Krisztusnak, amikor ezt mondta:


"Ha gyűlöl majd benneteket a világ, gondoljatok arra, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket. Ha a világból valók volnátok, mint övéit szeretne benneteket a világ. De mert nem vagytok a világból valók, hanem kiválasztottalak benneteket a világból, gyűlöl benneteket a világ. Gondoljatok a tőlem kapott tanításra: Nem nagyobb a szolga uránál. Ha tehát engem üldöztek, titeket is üldözni fognak. Ha az én tanításomat megtartották, a tieteket is megtartják. S ezt mind az én nevemért teszik veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem. Ha nem jöttem és nem tanítottam volna őket, nem volna bűnük. De így nincs mentségük bűneikre. Aki engem gyűlöl, Atyámat is gyűlöli." (János 15: 18-23)

2023. okt. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%
De láthatjátok, hogy Istennek úgy tetszett, hogy szerintem a zsidó kisgyerek több csulát kapott, mint a keresztet cipelő keresztények.
2023. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
32%
Meg aztán lehet nem is a keresztényekkel volt bajuk, hanem a kínaiakkal.
2023. okt. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

Fogadni mertem volna, hogy az ultraortodoxok…

Kedves kérdező! Az megvan, hogy ezek a kevésbé szigorú zsidókat is köpködik/megverik, ha azt dobja a gép?

Minden újholdat követő első csütörtök reggel kimegy egy csapat nő a Siratófalhoz, hogy fölolvasson a Tórából. Na most, ezzel az a gond, hogy az ortodoxok szerint nő nem olvashat fel nyilvánosan a Tórából, énekelni meg végképp nem énekelhet nyilvánosan. Az ultraortodoxok ezt az “égbekiáltó bűnt” azzal jutalmazzák, hogy leköpik/megverik/sz@ros pelenkával dobálják meg a résztvevőket.

Sajnos a kormányoknak szüksége van az ultraortik szavazatára, ezért kb minden el van nekik nézve. Még a rendőrök/katonák leköpése is (Covid alatt, amikor bezáratták a zsinagógákat és tanházakat ez szinte naponta fordult elő).

2023. okt. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
2%
Nem csak az ultraortodoxok utálják a keresztényeket, minden zsidó, még az ateisták is utálnak minket.
2023. okt. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
28%

Egy ket aprosag :

- nem kinaiak voltak hanem fulop szigetiek, filippinok

- nem rajuk koptek hanem a labuk ele a foldre

- nem " ortodoxok " hanem haredi zsidok , haredim

Es az eszetlen filippino zarandokoknak miert pont arra kellett masirozniuk a szep kis keresztjukkel ?

Van egy erzesem hogy a Magyarorszagon lakok is hamarosan elkezdenek a filippinok laba ele kopkodni, csak kicsit mas okbol:)

2023. okt. 16. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%

Nem is ortodoxokról írtam, hanem ultraortodoxokról, a különbség ég és föld. Izraelen kívül így hívjuk őket, a “haredi” kifejezés kevésbé ismert, és több félreértésre is ad okot.

Az útvonalválasztás valóban szerencsétlen volt, de ezért max a helyi szervezőket lehet okolni, a külföldi zarándokoknak miért kellett volna képben lenni azzal, hogy vadállatok területére érkeztek?

By the way, Izraelben vallásszabadság van, ami a vallás szabad gyakorlását is magában foglalja. Ezt ideje a ultraortodoxoknak (a kedvedért haredi) is beleverni a fejébe, ideális esetben állami segítséggel. Felháborító pimaszság a zarándokokat/turistákat okolni a rendszeres incidensekért, amikor te is tudod (már ha Jeruzsálemben élsz/éltél), micsoda barbár hordákról beszélünk egyes haredi közösség esetében. Különösen morbid a “minek ment arra” mantra, ha belegondolunk, mekkora világraszóló botrány lenne, ha ez Európában egy zsidó közösséggel történik. Mondjuk megköpdösik szimchász tajre-kor a körmenetet…

Azért hogy kicsit védjem a mundér becsületét, természetesen nem minden haredi csoport ilyen. A probléma gyökere az, hogy aki ilyen közösségben nő fel, az SEMMILYEN kérdésben nem gondolkodik önállóan, ebből kifolyólag minden azon áll vagy bukik, hogy a vezető rebbe milyen. Egy erős kezű, karizmatikus és intelligens rebbe egyrészt nem tűri el a sz@rt a köreiben, másrészt meg is van hozzá a valós hatalma, hogy rendet tegyen. Sajnos manapság határozottan ritkaság az ilyen egyéniség, még a haredi közösségek élén is. Vagy ők maguk is félemberek, vagy gyenge, nem vezetőnek valók, akik csak látszat rendet tudnak tartani, abban a pillanatban, hogy hátat fordítanak, kitör a palotaforradalom.

Kedves Huszár! Kicsit sokat képzelsz magadról, nem te vagy a kereszténység. Téged valóban utálunk, a keresztényekkel nagyon régen jóban vagyunk. ;)

2023. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
A démonjaik egyre irritáltabbak, letelt az idő.
2023. okt. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
15%
Nekik mindent szabad, azért mert csak.
2023. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%

#6"Es az eszetlen filippino zarandokoknak miert pont arra kellett masirozniuk a szep kis keresztjukkel ?"

Ha a hanukát a Nyugati téren ünneplőket is inzultálják, akkor is megkérded, hogy miért pont ünnepelnek? Vagy az más?

2023. okt. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!