Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan ember, aki nem...

KZitus kérdése:

Van olyan ember, aki nem vágyik arra amit Isten kínál? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Minden embernek ezt kínálja Isten:

»Mert én jól tudom, hogy mi a szándékom veletek – ez Jehova kijelentése. – Azt akarom, hogy békében legyetek, és ne érjen csapás benneteket. Jövőt és reménységet akarok adni nektek." Jeremiás 39:11

és

"Kezdettől fogva előre megmondom, mi lesz valaminek a kimenetele, és régtől fogva azokat, amiket még nem vittek véghez. Azt mondom: »Minden úgy lesz, ahogy eldöntöttem, és megteszem mindazt, amit szeretnék.« Ézsaiás 46:10



2023. okt. 25. 17:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
32%

Azon mit lehet vágyni, hogy az legyen, amit isten akar? Ez nem kecsegtet az ember számára semmi feltétlenül pozitívval.

Amúgy aki nem hisz ilyen képzeletbeli barátokban, annak az "ajánlatok" sem lesznek lényegesek.

2023. okt. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
48%

"Azt akarom, hogy békében legyetek, és ne érjen csapás benneteket."

A folytatás: - Csak én általam érhet csapás benneteket, legyek vagytok, amiknek elevenen tépkedem ki a szárnyát, a hangyák vagytok, amiket nagyítóval égetek el, patkányok vagytok, amiken kísérletezek, ha nem úgy éltek, ahogy én azt elvárom, elárasztalak benneteket vízzel, vagy tűzesőt zúdítok rátok! Megölöm az első szülötteiteket, vagy áldozatul kérem és ti kötelesek lesztek feláldozni nekem, hogy lássátok a kegyelmemet felétek. Féljetek, imádjatok és csak bennem higgyetek, mert más isten nincs, csak én vagyok, a kezdet és a vég, az Alfa és az Omega, én vagyok Jehova()

2023. okt. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Lucifer-666 ***** válasza:
70%
Isten vagy egy habókos szekta?
2023. okt. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
21%

Istennek van a legjobb humorérzéke. Mert aki nem hisz benne vagy nem vágyik Isten akaratára, az is pont hogy meg fogja kapni azt, amit Isten eltervezett. El lehet dönteni, hogy szívesen fogadja-e valaki azt, ami megadatott vagy nem. Esetleg tudomást sem vesz róla és látni sem akarja, fel sem akarja fogni. Bárki bármit tesz vagy nem tesz, pontosan teljesül Isten akarata. Csak mi nem látjuk azt az összképet, amit ő igen.

Mindig vannak lázadók, de nem mindig vannak forradalmárok.

Jézus a legnagyobb forradalmár, mert fegyver és erőszak nélkül robbantotta ki Isten forradalmát, ami máig tart.

2023. okt. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Bizony, van!

Mit is ajánl ő?

Az egyik lehetőség - amiért nagyjából meg kell szakadnod életedben - az, hogy a mennyekben az idő nagy részében őt dicsőítsd. Ott ez a dolgod. Ezen kívül boldog leszel. Akkor is, ha nem akarsz. És akkor is, ha minden szeretted a pokolban van. Nagyon boldog leszel.

A másik lehetőség az, hogy a pokolban üvöltesz a fájdalomtól az örökkévalóságig. Ez bekövetkezhet akkor is, ha egész életedben jó voltál, csak mondjuk egyszer eltévedsz 2 percre, és mit ad isten, pont akkor adja a halált. Jó humora van az öregnek.

Talán nem meglepő, Zitus, hogy nem mindenki erre vágyik.

Amúgy csak szólok, hogy te is könnyen kerülhetsz a pokolba úgy is, hogy nem is gondolnád.

2023. okt. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%

Vágynánk mi is, ateisták (szerintem most beszélhetek az ateisták zömének nevében), csak épp mi nem gondoljuk, hogy valóságos az, amit Jehova kínál, mivel úgy gondoljuk, hogy Jehova sem egy létező dolog. Nagyjából annyira fog el minket a vágyódás a Bibliában leírt túlvilág iránt, mint amennyire a Százholdas pagonyban önfeledten együtt ugrabugrálni Tigrissel és a Nyuszival, vagy vállvetve harcolni az emberiségért Havas Jonnal a Falon túl.

Üdv,

egy ateista

2023. okt. 26. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 IstenGyermeke1 ***** válasza:
0%
Nincs olyan ember, ki nem vágyik Isten ígéretére. Ellentétben a szektás hazugságaitokra nem vágyik senki.
2023. okt. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
50%

Persze, például én sem vágyom Isten MINDEN ígéretére. Mert ő ígért például üldöztetést és sok szenvedést is, van sok feltételes ígérete is, amelyeknek kemény feltételei vannak, pl. önmegtagadással, kereszthordozással, kitartással, engedelmességgel kaphatóak csak meg. Ki vágyik üldöztetésre, szenvedésre meg ilyesmire? De attól, hogy nem vágyom minden ígéretére Istennek, vagy nem vágyom egyes ígéreteinek feltételeire, attól még tudatosan képes vagyok úgy dönteni, hogy vállalom ezeket, mert kizárólag ezeken keresztül vezet az út az örök életre. Tehát megéri, a végén kifizetődik.

Amúgy én nem vagyok Jehova Tanúja, és nem is értek egyet nagyon sok tanításukkal, de rossznak tartom a durvaságot, amit sokan itt elkövettetek velük szemben. Például csak itt kétszer is szektának nevezitek őket, ami egy nagyon megalázó és megbélyegző kifejezés.

Én inkább úgy vélekedem róluk, mint amit Pál apostol is írt a zsidókról a Rómaiak 10:1-8-ban:

"Testvéreim, én szívemből kívánom, és könyörgök értük Istenhez, hogy üdvözüljenek. Mert tanúskodom mellettük, hogy Isten iránti buzgóság van bennük, de nem a helyes ismeret szerint. Mert azzal, hogy Isten igazságát nem értették meg, hanem a maguk igazságát igyekeztek érvényesíteni, nem engedelmeskedtek Isten igazságának. Mert a törvény végcélja Krisztus, minden hívő megigazulására. Mózes ugyanis azt írja a törvényből való igazságról, hogy „aki megcselekszi azokat, él általuk”. A hitből való igazság pedig így szól:... „Közel van hozzád az ige, a te szádban és a te szívedben”, mégpedig a hit igéje, amelyet mi hirdetünk."

Pál apostolt a zsidók többször meg akarták ölni, és sok mást komoly bűnt elkövettek ellene, pl. többször megbotozták, egyszer megkövezték. Ő mégis a pozitívumot emeli ki róluk, hogy Isten iránti buzgóság van bennük. Ti miért csak a negatívumokat veszitek észre a Jehova Tanúiban? Szerintem ők közel sem követtek el ellened annyi bűnt, mint a zsidók Pál ellen.

Az ellenségeskedés egy többször néven nevezett, súlyos bűn a Bibliában (Róm 1:29, Gal 5:20). Egy rossz fa rossz gyümölcse. Teljesen eltorzítja az ember gondolkodásmódját. Az ellenségéről csak a negatívumokat fogja látni, saját magáról vagy a saját "fajtájáról", saját csapatáról pedig csak a pozitívumat. Ezt hagyjuk meg a politikusoknak. Aki keresztény, az nem ellenségeskedik, akik ellenségeskednek, azok nem öröklik Isten Országát (Gal 5:19-21). Ez igaz az ellenségeskedő Jehova Tanúira, az ellenségeskedő katolikusokra, és minden más ellenségeskedőre.

Most hozhatsz egy döntést, hogy nem a Jehova Tanúi vagy mások bűneivel és hibáival foglalkozol, hanem a sajátodéival és a saját gyülekezeted, felekezeted, egyházad bűneivel, ha már bűnökkel akarsz foglalkozni. Ha a saját kerted már tiszta, akkor beszélhetsz a szomszéddal, hogy zavar a kertjében levő szemét.

üdv, a javuló Stefán

2023. okt. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
31%

Mit érdekel engem egy össze-visszabeszélő mesehős? Még az idézett részek sem konzisztensek, egy elmegyógyintézetbe kellene dugni istent.


Egyik idézet: "Jövőt és reménységet akarok adni nektek."

Másik idézet: "Minden úgy lesz, ahogy eldöntöttem, és megteszem mindazt, amit szeretnék"


Ez annyit jelent, hogy minden háborút, járványt, tömeggyilkosság istent akart a "jövő és reménység" céljából. Ilyen hazug idióták arcát beszokták verni egy kocsmában.

2023. okt. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
0%
Isten csak rossz lehet! Gondoljatok akkor rá amikor amikor mentek a temetőbe mindenszentekkor a halottaitokhoz mert ő vette el őket. Jó bolondot csináltok magatokból!
2023. okt. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!