Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek ha nem érdekel a...

Mit tegyek ha nem érdekel a státusz mivel Isten útján járok és hiszek abban, hogy boldogok a szelídek?

Figyelt kérdés
És nagyon zavar az emberek társasága akik többnyire istentelenek és saját ösztöneik, egójuk követik, azt teszik ami könnyebb és legnagyobb gratifikációt váltja ki az agyukban. Gyengék.
2023. nov. 1. 10:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érdekel, akkor nyilván semmit.
2023. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Lol odanézz milyen szavakat használ.


"Könnyebb", mondja az, aki túl lusta a tudományos élethez, túl lusta olvasni, tanulni, ezért inkább hátradől és kényelmesen kijelenti: "isten".


"Gyengék", mondja az, aki túl gyáva ahhoz, hogy megismerje a világot, amiben él, mert fél az ismeretlentől is, meg a kérdésekre kapott válaszoktól is, ezért inkább hátradől és kényelmesen kijelenti: "isten".


Hogy mit csinálj? Semmit. Elvégre erről szól a vallás, a semmittevésről. Hát akkor csináld pont azt: semmit. És kímélj meg minket az 5000 évvel visszamaradott, őskori agyi szintedtől.

2023. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Potyondi Gergely ***** válasza:
51%

Az egyik legjobb amit tehetsz, hogy imádkozol értük.


Jézus is imádkozott azokért, akik őt keresztre feszítették.


Továbbá ne hagyd hogy megtévesszenek, hisz nem tudnak mindent megmagyarázni.

2023. nov. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
#3 Lehet, hogy nem tudunk mindent megmagyarázni, de legalább próbálkozunk. Hiszen a kérdezőnek egy valamiben igaza volt: a vallásos emberek valóban boldogabbak. Ez tény. A jelenséget úgy hívják, hogy BOLDOG TUDATLANSÁG!
2023. nov. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 NTBS ***** válasza:
Semmit. Élj, ahogy neked tetszik.
2023. nov. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

2


“ "Könnyebb", mondja az, aki túl lusta a tudományos élethez, túl lusta olvasni, tanulni, ezért inkább hátradől és kényelmesen kijelenti: "isten".”


A könnyebbet nyilván úgy értettem, hogy könnyebb sokszor a kevésbé igazságos vagy etikus döntést meghozni mint kiállni az igazságosság mellett. Isten nem tiltotta meg a gondolkodást, fejlődést. Csak ez utóbbit nem kell szerintem Isten helyett használni hanem a kettőt egymás mellett. Úgysem tudjuk mi Földi emberek bizonyítani vagy cáfolni Isten létét akkor meg minek foglalkozni ilyesmikkel, jobb hinni úgy, hogy nem létezik mint nem hinni és közben meg létezik.

Ugyanakkor nálam Isten útja nem azt jelenti, hogy megrögzött vallásos ember vagyok (évek óta nem jártam templomba, nem imádkoztam) hanem egyszerűen egy szent meggyőződés nálam a helyes út választása, az univerzális jó követése amelyre szerintem az egész Univerzum épül és ami a legalapvetőbb célja létünknek, higgyen bárki bármiben.

2023. nov. 1. 13:11
 7/16 anonim ***** válasza:
Keresd másoknak a társaságát, ne olyanokét, akiknek az értékrendje zavar.
2023. nov. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7


Nem nagyon találok hasonló embereket.

2023. nov. 1. 14:28
 9/16 anonim ***** válasza:
Rossz helyen keresgélsz... Hol?
2023. nov. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9


Mindenhol. Sok helyen megfordulok. Mindenhol fontos a státusz

2023. nov. 1. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!