Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az unitáriusokon és a Jehova...

Az unitáriusokon és a Jehova tanúin kívül vannak még szentháromság tagadó keresztény felekezetek?

Figyelt kérdés

2023. nov. 5. 20:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

9 Igen erre gondoltam.

A Mert úgy szerette Isten a világot,hogy egyszülött fiát adta

Amikor kijelenti,hogy ő az Isten fia és látni fogják őt az atya jobbján

Ezt a 2t mondjuk mivel magyarázztátok

2023. nov. 8. 17:35
 12/18 A kérdező kommentje:
'Magyarázzátok.
2023. nov. 8. 17:35
 13/18 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 10


A nem létező szót értelmetlen tagadni.

Éppen ezért írtam, hogy mindenki csak következteti, ahogyan te is.


Egyik ilyen " kapaszkodó" az Istenség fogalmam nálad is.


Ezt amúgy senki nem vitatja,Jézust lehet Istennek hívni, sőt téged is!


Zsoltár 86/2


Bár ez nem magyarázza ,hogy bizonyos vallások kizárnak másokat a kereszténységből.


Ez inkább emberi: birtoklási vàgy.

Ám kissé mosolyogtato,amikor a világegyetem teremtőjét akarják birtokolni - igazából bármilyen kikötése esetében így gondolom.


Jobban szeretem Jakab megközelítését Jakab 4/11, de főként a 12 verset jó magunkra alkalmazni.


Én itt be is fejeztem, kívánom hogy legyen minden a híted szerint.

2023. nov. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Ezt amúgy senki nem vitatja,Jézust lehet Istennek hívni, sőt téged is!"

Én biztos nem vagyok a világ Teremtője, de velem ellentétben Jézusról azt olvashatjuk, hogy érte és általa lett minden.


Aranyos, amikor Krisztus tagadói próbálják elmaszatolni Istenségét egyre ügyetlenebb érvekkel )

2023. nov. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az olyan egyházak nem hisznek benne, akik egyistenhitűnek vallják magukat és azok is. Akik értik és tudják, hogy egyetemen egy Isten van.
2023. nov. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Például a Biblia több helyen is kijelenti Jézusról, hogy Isten. Ha valaki ezt tagadja, akkor a Szentírás egy rendkívül fontos üzenetét tagadja, innentől fogva nehéz lenne kereszténynek nevezni.

1Ján 4:12 Az Istent soha senki nem látta: - Aki Istent Krisztusban szó szerint látta, azt nehéz lenne kereszténynek nevezni.

márc. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
16 De nem maga az Isten. Azt is többször kijelenti Jézus,hogy akik őt követik nem ő benne hisznek,hanem az Atyában.
márc. 12. 08:38
 18/18 anonim ***** válasza:

ő BENNE IS HISZNEK, NE VEZESS FÉLRE!

Ján 14:1 Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem.


Ján 17:20 De nemcsak ő értük könyörgök, hanem azokért is, akik az ő beszédükre hisznek majd énbennem

márc. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!