Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki felett olyan ítélete...

Ha valaki felett olyan ítéletet hoz az Isten, hogy elkarhozik, az mennyire mukodokepes ha valaki/valakik próbálják meggyőzni Istent, érveket mondanak a személy mellett hogy ne karhozzon el?

Figyelt kérdés

nov. 13. 07:41
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Van közbenjáró Isten és ember között, Jézus Krisztus de Isten döntését nem kérdőjelezi meg.
nov. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
27%
Mivel Isten a legtisztábban látó lény a világegyetemben, így ő nem kéri ki a nálla alacsonyabban elhelyezkedő lény véleményét.
nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 KZitus ***** válasza:

Szia

Mielőtt Krisztus meghalt és feltámadt nem volt közbenjáró az emberek érdekében

Ezért Isten mindig az emberek szívét vizsgálta, és az szerint bocsátott meg nekik.

Ez történt Ezékiás királlyal, amikor súlyosan megbetegedett.

"Azokban a napokban Ezékiás halálosan megbetegedett. Bement hát hozzá Ézsaiás próféta, Ámóc fia, és ezt mondta neki: „Így szól Jehova: »Lásd el utasításokkal háznépedet, mert bizony meghalsz és nem maradsz életben.«” Erre ő arccal a fal felé fordult, és imádkozni kezdett Jehovához, ezt mondva: „Könyörgök, ó, Jehova, emlékezz meg róla, kérlek, hogy miként jártam előtted igazságban és teljes szívvel, és hogy azt tettem, ami jó a szemedben.” És Ezékiás keserves sírásra fakadt.

Történt pedig, hogy Ézsaiás még nem ért ki a középső udvarra, amikor is Jehova szava így szólt hozzá: „Menj vissza, és mondd meg Ezékiásnak, népem vezetőjének: »Így szól Jehova, ősatyádnak, Dávidnak Istene: ,Hallottam imádat, és láttam könnyeidet. Íme, meggyógyítalak. A harmadik napon fölmész Jehova házába. Hozzáteszek napjaidhoz tizenöt évet, és kiszabadítalak téged és ezt a várost Asszíria királyának markából, és megvédem ezt a várost önmagamért és szolgámért, Dávidért.’«”

Ézsaiás ezt mondta még: „Hozzatok egy lepényt, amely szárított, aszalt fügéből készült.” Hoztak tehát, rátették a kelésre, ő pedig lassanként felépült." 2Királyok 20:1-7

Ő írta az Ézsaiás 38:10–20-ban feljegyzett hálaadó éneket is azt követően, hogy Jehova meggyógyította őt a halálos betegségéből.

Akik Isten ítélete alatt haltak meg, mint pl. a vízözönkor, vagy Szodoma és Gomora lakói, nos nekik a feltámadásra sincs reményük.

nov. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!